Ostatnia droga burmistrza Jacka Tarnowskiego. Wzruszające słowa przewodniczącego Rady Miejskiej podczas mszy pogrzebowej [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 18 stycznia
reklama

Ostatnia droga burmistrza Jacka Tarnowskiego. Wzruszające słowa przewodniczącego Rady Miejskiej podczas mszy pogrzebowej [zdjęcia]

0
1 z 40

Tłumy mieszkańców miasta i gminy, a także przedstawiciele władz różnego szczebla, służb mundurowych, szkół, przedsiębiorstw i instytucji publicznych, pożegnali dziś zmarłego nagle burmistrza Połańca Jacka Tarnowskiego.

Msza pogrzebowa została odprawiona w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Przewodniczył jej ks. Mariusz Piotrowski, który wygłosił również homilię. Przywołał w niej słowa, które były dewizą zmarłego tragicznie biskupa Jana Chrapka: „Tak żyj, żeby ślady twoich stóp, przetrwały cię”. – Myślę, że nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że burmistrz Jacek Tarnowski tak właśnie żył – powiedział kaznodzieja.

W imieniu samorządu zmarłego burmistrza pożegnał przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Lolo: – Żegnamy dziś wspaniałego człowieka, przyjaciela ludzi. Żadne słowa nie oddadzą żalu, smutku i tego, co każdy z nas dziś czuje. Nie będzie nam już dane porozmawiać, nie zobaczymy jego pogodnej twarzy, ujmującego uśmiechu. Żegnamy człowieka wielkiego formatu, bardzo zasłużonego dla tej społeczności, a jednocześnie ogromnie skromnego. Wybitnego samorządowca, który swoja pracą nieustannie udowadniał, że jest ona jego misją i powołaniem. Żegnając cię drogi Jacku, dziękujemy, że byłeś z nami. Bez ciebie to już nie będzie to samo miasto. Twoje serce przestało bić, lecz w naszych sercach zostaniesz na zawsze. Niech ta połaniecka ziemia, dla której żyłeś i pracowałeś, przyjmie cię w swoje ramiona i utuli – powiedział Stanisław Lolo.

1 z 40

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.