Ostatnia szansa na zgłoszenie do konkursu „web.Master podkarpacki”!

0

Już tylko do jutra można zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie dla młodych programistów z naszego regionu – „web.Master podkarpacki”. Udział w nim mogą brać uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (w tym oddziałów ponadgimnazjalnych). 

Już po raz piąty młodzież z Podkarpacia będzie miała szansę zmierzyć się w konkursie dla młodych programistów. Jest to dla uczniów okazja do zweryfikowania swojej wiedzy oraz rozszerzenia umiejętności z zakresu programowania w HTML, CSS, PHP czy JavaScript. Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie wiekowe: „uczniowie szkół podstawowych” oraz „uczniowie szkół ponadpodstawowych”, która uwzględnia uczniów oddziałów ponadgimnazjalnych.

Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich odbędzie się już 3 marca 2020 roku i będzie polegał na uzupełnieniu testu online przygotowanego przez firmę Ideo w formie platformy e-learningowej. Spośród wszystkich kandydatów wyłonionych zostanie 15 najlepszych uczniów z każdej kategorii. To właśnie oni będą rywalizować w finale, który odbędzie się 20 marca w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w branży IT, udział w konkursie to duża szansa na weryfikację swoich umiejętności i porównanie do rówieśników już na wczesnym etapie rozwoju w tym kierunku. Rynek pracy bardzo jasno nas informuje o dużym zapotrzebowaniu na pracowników w obszarach specjalistów IT i Web Developerów. Między innymi dlatego podejmujemy inicjatywy, których celem jest przygotowanie uczniów do pracy w tej branży – mówi Tomasz Kras, koordynator konkursu oraz nauczyciel informatyki w Zespole Szkół Energetycznych w Rzeszowie.

Rejestracja uczestników trwa do 26 lutego. Uczniów może zgłosić nauczyciel informatyki za pomocą strony https://webmasterpodkarpacki.pl/. Tam również można znaleźć szczegółowe informacje dotyczące konkursu.

Z roku na rok obserwujemy rosnące zainteresowanie nauczycieli, którzy zgłaszają do konkursu całe klasy. Traktują to jako dodatkową (obok tradycyjnych sprawdzianów) formę weryfikacji wiedzy uczniów – wspomina Paweł Teper, koordynator projektów e-learningowych w Ideo.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, firma Ideo oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Patronat nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Share.

Comments are closed.