Ostatnie sondaże! Kto zostanie Prezydentem RP? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Ostatnie sondaże! Kto zostanie Prezydentem RP?

0

Już w najbliższą niedzielę, 12 lipca, odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent, Andrzej Duda, oraz prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. W trzech ostatnich sondażach to drugi z wymienionych kandydatów wygrywa w stosunku 1:2, lecz w każdym z nich przewaga prowadzącego jest minimalna.

W sondażu IBRiS dla “Rzeczpospolitej” wyższe poparcie uzyskał Rafał Trzaskowski. Głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej zadeklarowało w tym badaniu 45,3 procent respondentów, natomiast na Andrzeja Dudę 44,4 procent badanych. W sondażu aż 10 procent pytanych jest niezdecydowanych.

W sondażu Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24 również wygrywa prezydent Warszawy. Trzaskowski cieszy się w nim 46,4 procentowym poparciem. Na Andrzeja Dudę zagłosować chce 45,9 procent wyborców. 7 procent osób nie wie, na kogo zagłosuje w drugiej turze.

Z kolei w badaniu Instytutu Badań Pollster dla “Super Expressu” to urzędujący prezydent wygrywa niedzielne wybory. Na Andrzeja Dudę chce zagłosować 50,72 procent, natomiast na Rafała Trzaskwoskiego – 49,28 procent ankietowanych.  W tym sondażu niemal 4 procent wyborców jeszcze nie zdecydowało, na kogo zagłosuje.

Zobacz także:
– Na kogo zagłosujesz w II turze wyborów prezydenckich? [Ankieta]
– Droga ekspresowa S74 w Tarnobrzegu – spotkanie z mieszkańcami miasta
– Koronawirus. 16 nowych przypadków na Podkarpaciu, 4 w Świętokrzyskiem

Lokale wyborcze zostaną otwarte o godz. 7:00. Głosowanie potrwa do godz. 21:00. 

Fot. Facebook

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.