Otwarto nową siłownię - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Otwarto nową siłownię

0

W środę 21 listopada br., oficjalnie otwarto nową siłownię znajdującą się w piwnicach Powiatowego Centrum Sportowego przy ul. Oględowskiej 6 w Staszowie.

W obszernej sali treningowej znajdują się, m.in.: maszyny do wszechstronnego kształtowania masy mięśniowej, ławki do ćwiczeń brzucha i grzbietu. Wśród akcesoriów treningowych strefy siłowej znalazły się: zestawy hantli, obciążników, gryfów, maty fitness, zestaw piłek medycznych oraz poręcze do ćwiczeń. Strefa aerobowa (cardio) została wyposażona, m.in.: w bieżnie elektryczne, rowery do ćwiczeń, urządzenia eliptyczne (cross trainer) oraz ergometr wioślarski. Producentem urządzeń i wyposażenie jest renomowana włoska firma Intenza Fitness. Wyposażenie siłowni zostało udostępnione na podstawie umowy leasingowej na sprzęt  sportowy podpisanej przez Powiat Staszowski – Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie z Konsorcjum zawiązanym przez Europejski Fundusz Leasingowy S.A. we Wrocławiu oraz Perfect Fitness Service Tomasz Kowalewski w Elblągu. Umowy opiewa na kwotę 646 tys. 208 zł za pięcioletni okres użytkowania sprzętu.

Realizację całego zadania, stanowiącego nową ofertę PCS, rozpoczęto w dniu 16 stycznia br. od podpisania umowy pomiędzy Powiatem Staszowskim a firmą ,,Usługi Remontowo-Budowlane Zbigniew Dziuba” z Konimłotów, w sprawie ,,Przebudowy ze zamianą sposobu użytkowania pomieszczenia magazynowego w Powiatowym Centrum Sportowym na pomieszczenie rekreacyjno-sportowe wraz z pełnym wyposażeniem”. W czasie pierwszych 3 miesięcy br., wymurowano ścianki działowe dla wydzielenia nowych pomieszczeń, rozbudowano instalację elektryczną, wykonano instalacje wentylacji mechanicznej z ogrzewaniem, a także zakończono roboty wykończeniowe, tj. posadzki, malowanie i montaż stolarki drzwiowej. Wartość przebudowy, sfinansowany ze środków budżetu powiatu, wyniósł 636 tys. zł, a zadanie zostało oficjalnie odebrane w dniu 30 kwietnia br. W powstałych pomieszczeniach, oprócz siłowni powstały również sale: do treningu zapasów i fitness.

W ramach „Promocji na start”, siłownia będzie dostępna bezpłatnie dla klientów do 30-go listopada br., w godzinach 14:00-22:00.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.