Ozdoby świąteczne, ciasta i ukraińskie pierogi na kiermaszach w Tarnobrzegu - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Ozdoby świąteczne, ciasta i ukraińskie pierogi na kiermaszach w Tarnobrzegu

0

W niedzielę, 10 kwietnia, w Tarnobrzegu odbędą się dwa kiermasze, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie uchodźców wojennych z Ukrainy. Będzie można kupić pyszne ciasta i ukraińskie pierogi, a także stroiki i inne ozdoby świąteczne.

Pierwszy kiermasz odbywać się będzie przy kościele pw. Świętej Barbary w Tarnobrzegu. Tutejsza parafia zapewniła schronienie kilkudziesięciu osobom z Ukrainy – dzieciom i ich mamom. One właśnie przygotowały ukraińskie pierogi – z ziemniakami, z serem i ziemniakami, z kapustą i ziemniakami i z grzybami i ziemniakami, a także najróżniejsze ciasta i słodkości. Pyszności sprzedawane będą przed i po mszach św. odprawianych w kościele pw. Świętej Barbary.

Drugi kiermasz odbędzie się przed Tarnobrzeskim Centrum Wolontariatu. TCW wspierać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu i Tarnobrzeskie Centrum Seniora. Do kupienia będą m.in. ozdoby świąteczne, stroiki, a także tradycyjne ciasta. Kiermasz przed TCW rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 14.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.