Padł rekord Polski! [Zdjęcia]

0

W minioną sobotę na hali MOSiR w Tarnobrzegu rozegrano Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N zaliczane do Pucharu Polski.

Na starcie zawodów stanęło ponad sześćdziesięciu zawodników z całej Polski. Zostali oni podzieleni na pięć kategorii. Tarnobrzeskim modelarzom tym razem nie udało się stanąć na podium, choć chłopcy trzeba przyznać dawali z siebie wszystko.

W kategorii młodzików pierwsze miejsce zdobył Kacper Kaczmarek z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie, drugie Hubert Truchan z OSiR-u Suwałki, trzecie Mateusz Mięczak z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie. W kategorii młodziczek na wszystkich trzech stopniach podium stanęły zawodniczki OKiR Grodków: Wiktoria Hałasa, Wiktoria Gabara i Karina Sawicka. Wśród juniorów młodszych najlepsi okazali się: Patryk Bajer, Łukasz Flisiuk (obaj z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie) oraz Mikołaj Wilczęga z OKiR Grodków, natomiast wśród juniorów pierwsze trzy miejsca odpowiednio zajęli: Piotr Wielosz-Hałasa z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie, Aleksandra Sawicka z OKiR Grodków i Dominik Skwarek z UKS „Jedynka” w Hrubieszowie. W kategorii seniorów najlepsze czasy osiągnęli: Sławomir Truchan z OSiR Suwałki, Michał Śliwiński z Aeroklubu Podkarpackiego KSML w Krośnie i Filip Badylak z Aeroklubu Krakowskiego ML MDK w Bochni.

Dotychczasowy rekordzista Polski, Sławomir Truchan, uzyskał czas swobodnego lotu 51,3 sekundy, a tym samym ustanowił nowy rekord tarnobrzeskiej hali, a także nieoficjalny rekord kraju (nieoficjalny do czasu zatwierdzenia go przez Aeroklub Polski).

Organizatorami zawodów były: Klub Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego przy Środowiskowym Domu Kultury Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu i Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Alfreda Freyera w Tarnobrzegu oraz Aeroklub Stalowowolski. (sc)

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.