Panika w Iwaniskach! Kościół zamknięty, jeden z księży ma koronawirusa - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Panika w Iwaniskach! Kościół zamknięty, jeden z księży ma koronawirusa

4

Kościół parafialny pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach został zamknięty. Jeden z pracujących w parafii księży jest zakażony koronawirusem. 

Na facebookowym profilu parafii zamieszczono informację następującej treści: “Jutro tj w niedzielę, 4 października, kościół będzie zamkniętym. Intencje niedzielne będą odprawione w innym terminie. Wszystkie informacje są podane na naszej stronie i przed kościołem i będą uzupełniane na bieżąco. Jutro zapraszamy na Msze Święte do okolicznych kościołów”. Jest również apel, aby “na razie nie wydzwaniać do administratora ani księdza proboszcza”.

Z kolei opatowski sanepid prosi o kontakt osoby, które w dniach od 24.09.2020 do 3.10.2020 uczestniczyły w nabożeństwach oraz przyjmowały sakramenty święte (spowiedź święta, sakrament eucharystii) w kościele w Iwaniskach. PPIS w Opatowie prosi jednocześnie o obserwowanie swojego stanu zdrowia, a w przypadku pojawienia się niepokojących objawów chorobowych, zwłaszcza takich jak gorączka, kaszel, duszności lub inne zaleca konsultację z lekarzem.

Ja się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w gminie są już kolejne przypadki koronawirusa.

Fot. Wikipedia

Udostępnij

4 komentarze