Pędził kursowym autobusem ponad 100 km/h!

1

Na najbliższe 3 miesiące zostało dziś zatrzymane prawo jazdy 46-latkowi, który przekroczył dopuszczalną prędkość kursowym autobusem w miejscowości Borek Klimontowski. Gdy policjanci z grupy SPEED zauważyli szybko poruszający się pojazd, postanowili to natychmiast zweryfikować. Wtedy wyszło na jaw, że kierujący przewożący 13 pasażerów w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 55 km/h.

Policjanci ze specgrupy SPEED, zajmujący się zwalczaniem drogowych piratów patrolowali w poniedziałek, 21 września drogę krajową nr 9 w powiecie sandomierskim. Przed godziną 9 mundurowi zauważyli kursowy autobus marki Mercedes, który ewidentnie jechał znacznie szybciej, niż pozwalają na to przypisy. Chwile później wyszło na jaw, że w miejscowości Borek Klimontowski 46-latek, przewożący 13 pasażerów, znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Wykonany pomiar wykazał, iż kierujący autobusem rozpędził się do 105 km/h.

Zobacz także:
– Uwaga! Rozpoczyna się remont ważnego skrzyżowania w Tarnobrzegu!
– Tarnobrzeg. Kolejna kolizja na skrzyżowaniu ul. św. Barbary i Sikorskiego

– Koronawirus – nowe zakażenie w powiecie sandomierskim. Są również kolejne w powiecie stalowowolskim

46-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące oraz został on ukarany mandatem karnym. Warto podkreślić, że podobny los w ciągu ostatniego weekendu spotkało 26 innych kierujących, których do kontroli zatrzymali policjanci z grupy SPEED. Policja przypomina, iż przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuję obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. DJ

Źródło: KPP w Sandomierzu

Share.

1 komentarz