reklama
Pędził ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące - Tygodnik Nadwiślański
poniedziałek, 3 października
reklama

Pędził ponad 150 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

2

Sandomierscy funkcjonariusze z grupy „SPEED” prowadząc zapisy pomiarów prędkości zatrzymali kierowcę prowadzącego pojazd osobowy, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 92 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące

W nocy z 24 na 25 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu, prowadząc pomiary prędkości pojazdów na odcinku drogi DK nr 79 w miejscowości Kobierniki  (gmina Samborzec) dostrzegli pojazd poruszający się z dużą prędkością.

Zobacz także: 
– Znamy nowego dyrektora sandomierskiego muzeum!

Po dokonaniu pomiarów z pomocą wideo-rejestratora okazało się, że poruszający się pojazdem marki Hyunday 21-letni mieszkaniec Sandomierza, jechał z prędkością 152 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało jej ograniczenie do 60 km/h. Młody mieszkaniec Sandomierza za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h stracił uprawnienia do jazdy na okres 3 miesięcy. 

Przypominamy kierowcom, że jadąc zbyt szybko stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Przypominamy również, iż przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h, skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

2 komentarze

  1. Cyt.Pędził ponad 150 km/h w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o niemal 62 km/h ” Ktoś nie uczył się matematyki , może to była zdalna nauka na liczydłach ?

  2. pomysłodawca na

    Prawo powinno być takie: przekroczenie prędkości 500 zł mandatu. Za każde przekroczenie o 10 km dodatkowo po 500 zł. W tym przypadku wyszłaby niezła sumka. Państwo byłoby bogate. Byłaby kasa np na uzbrojenie wojska, OTK , Służby Medycznej etc.