Personel szpitala zdrowy - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Personel szpitala zdrowy

0

Stalowa Wola. Personel pracujący na Oddziale Wewnętrznym Powiatowego Szpitala Specjalistycznego nie zaraził się koronawirusem COVID-19. Wszystkie przeprowadzone testy dały wynik ujemny.

Badania przeprowadzono pod stwierdzeniu, że pielęgniarka z Oddziału Wewnętrznego stalowowolskiego szpitala jest zarażona koronawirusem COVID-19.

Chcemy uspokoić mieszkańców powiatu stalowowolskiegopielęgniarka z Oddziału Wewnętrznego, u której wykryto koronawirusa, nie zaraziła nim pozostałego personelu oddziału. Próby do badania zostały pobrane w sumie od 44 osób – lekarzy, pielęgniarek, salowych, pań sprzątających, a także pacjentów, którzy mieli z nią kontakt. Na szczęście wszystkie wyniki tych testów okazały się ujemne. Na wszelki wypadek, decyzją Sanepidu cały przebadany personel pozostaje jeszcze na kwarantannie, a pozostający na Oddziale Wewnętrznym pacjenci są obsługiwani przez pracowników Oddziału Kardiologicznego I. Sytuacja jest więc opanowana i pod kontrolą – stwierdził starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Na czas trwania pandemii, w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli wprowadzane są również tymczasowo kolejne zmiany organizacyjne. Jedną z nich jest decyzja o utworzeniu Oddziału Obserwacyjnego dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Zobacz także:
– 16 osób zakażonych w Tarnobrzegu, w powiecie 11
– Koronawirus – mandaty za podróżowanie. Kiedy i jak można jechać samochodem?
– Podkarpacie. Grupa Polaków przyleci z Włoch do kraju. Zostaną umieszczeni w ośrodku

Oddział ten powstanie na bazie dotychczasowych oddziałów okulistycznego i kadriologicznego pierwszego. Trafiający tu pacjenci będą przebywać w warunkach izolacji i będą pobierane od nich do badania próbki pod kątem koronawirusa. Ci, u których testy dadzą wynik pozytywny będą trafiali do szpitali jednoimiennych, a ci z wynikiem ujemnym będą przenoszeni do oddziałów dedykowanych ich schorzeniom. Takie rozwiązanie powinno nam pomóc lepiej zabezpieczyć pacjentów szpitala oraz personel przed ewentualnym zarażeniem się koronawirusem – tłumaczy starosta Janusz Zarzeczny.

W poniedziałek, 6 czerwca br., koronawirusa potwierdzono badaniami u 12 mieszkańców powiatu stalowowolskiego.

– Chcę zaznaczyć, że niczego przed naszą społecznością nie ukrywamy. To, że nie reagujemy od razu na każde pojawiające się pogłoski wynika z tego, że nie chcemy niepotrzebnie wywoływać lęku i niepokoju u mieszkańców. Musimy podawać tylko rzetelne i sprawdzone informacje – mówi starosta Zarzeczny.

(gil)

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.