reklama
PGE Narodowy świętuje 10. urodziny. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy koncert. Zagra m.in. młody muzyk z gminy Staszów - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

PGE Narodowy świętuje 10. urodziny. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy koncert. Zagra m.in. młody muzyk z gminy Staszów

0

W roku 2022 PGE Narodowy w Warszawie obchodzi swój wielki jubileusz 10-lecia działalności. Urodziny mają być bardzo huczne. Z tej okazji zaplanowano największe wydarzenie muzyczne w historii – Wielkie Granie na PGE Narodowym. Jako jeden z pierwszych do udziału w nim zakwalifikowany został Szymon Urbanowicz, multiinstrumentalista z gminy Staszów.

Na płycie stadionu pojawi się ponad tysiąc muzyków i wokalistów, grających i śpiewających największe hity wszech czasów. W ten sposób stworzony zostanie największy band rockowy w Polsce.

Ambasadorem całego projektu został Jan Borysewicz, legenda polskiej sceny muzycznej, kultowy gitarzysta, kompozytor, autor teksów i wokalista, lider i współzałożyciel zespołu Lady Pank.

Jednym z uczestników koncertu na PGE Narodowym będzie Szymon Urbanowicz ze Sztombergów pod Staszowem. Szymon już jako 3-latek grał na perkusji, zachwycając swoim kunsztem internautów. Występował w „Teleexpressie” i w popularnym show „Mam Talent”, gdzie dotarł do etapu półfinałów. Teraz również wprawił w podziw organizatorów imprezy na Narodowym. „Jedno wielkie WOW! Szymon Urbanowicz totalnie skradł nasze serca Choć perkusja jest jego numerem jeden, to gra również na trąbce, pianinie, gitarze, gitarze basowej. A jako wisienkę na torcie dodamy, że jest samoukiem. Chłopak-orkiestra. Brawo!” – można przeczytać na fanpage’u Wielkiego Grania.

– Będzie okazja przeżyć wielką muzyczną petardę. Zabrzmi najlepsza muzyka rockowa w wykonaniu tysiąca artystów grających na jednej scenie. Niewyobrażalna moc, niczym trzęsienie ziemi. Cieszę się bardzo, bo liderem perkusistów będzie Michał Dąbrówka, wspaniały perkusista, od którego będę mógł się wiele nauczyć. Już nie mogę się doczekać – mówi Szymon Urbanowicz.

Koncert odbędzie się 10 września.

Fot. arch.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.