Piana w Jeziorze Tarnobrzeskim. Nie wiadomo, co to za substancja [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
REKLAMA

Piana w Jeziorze Tarnobrzeskim. Nie wiadomo, co to za substancja [zdjęcia]

0

Wczoraj w Jeziorze Tarnobrzeskim zauważona została dziwna piana. Nie jest znajome jej pochodzenie. Na miejsce zostały wezwane służby.

Około godziny 15:00 zauważono, że w jeziorze pływa czarna substancja, która przy brzegu przechodzi w pianę. Ta początkowo występowała ona na całym obwodzie zbiornika, później silny wiatr przyciągną ją do brzegu od strony Wisłostrady.

– Na miejsce miejsce przyjechały trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. Strażacy przeprowadzili wstępne badania, a następnie wezwano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Leżajska. Pobrane zostały próbki do analizy. Badania nie wykazały zagrożenia dla środowiska – powiedział rzecznik prasowy PSP w Tarnobrzegu, mł. bryg. Jacek Widuch. Próbki pobrali także pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie w celu sprawdzenia, co to jest za substancja i jakie jest jej pochodzenie.

Wczorajsza akcja nad Jeziorem Tarnobrzeskim trwała przez kilka godzin. Przyglądał się jej, powiadomiony o sytuacji, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Fot. Łukasz Witoń

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.