Pierwszy dzień koncertów "Tarnobrzeg Ukrainie" za nami [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 2 lipca
reklama

Pierwszy dzień koncertów „Tarnobrzeg Ukrainie” za nami [zdjęcia]

0
1 z 9

W Tarnobrzegu trwa dwudniowe wydarzenie muzyczne „Tarnobrzeg Ukrainie”, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc uchodźcom i wsparcie Czernihowa. Pierwsza, rockowa część koncertu odbyła się w piątek, 25 marca. Dziś, w sobotę 26 marca, na scenie tarnobrzeskiej „Wozowni” królować będą rytmy reggae.

 – Piątek był bardziej rockowy, dziś będzie dużo bardziej tanecznie. Zapraszamy wszystkich, będzie dobra zabawa, a przy okazji będzie też można wesprzeć szczytny cel, jakim jest zbiórka środków na pomoc Ukrainie – zachęca Damian „Wujek” Wojciechowski, jeden z organizatorów koncertu.

„Tarnobrzeg Ukrainie” to inicjatywa, która narodziła się pod wpływem emocji i z potrzeby serca – w reakcji na to, co dzieje się na Ukrainie atakowanej bezwzględnie przez Rosję. Pomysłodawcą był tarnobrzeski muzyk, Tomasz Sałata. W działaniu wsparli go Damian Wojciechowski i Krzysztof Miśkiewicz, a także cała „armia” ludzi dobrej woli.

 – Miejsca na koncert użyczył Darek Chmielowiec w swojej „Wozowni”, nagłośnił nas Czak Music, zespoły nie wzięły za udział żadnego honorarium. Wszyscy chcą pomóc, bo widzimy, co spotkało Ukrainę – mówi D. Wojciechowski.

Pierwszego dnia koncertu wystąpili: Luperman, Ian Boon & The Music, Heavy Clouds i Acidsitter.

W sobotę, 26 marca, na scenie „Wozowni” w parku dzikowskim, zagrają Ganja Transformers, GunJah, W innym stanie, Negril i Shashamane.

1 z 9

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.