Pierwszy miejski żłobek już działa. W planach jest otwarcie drugiego

0

1 września oficjalnie otwarto pierwszy w Sandomierzu żłobek. Jest niemal pewne, że w przyszłym roku powstanie w mieście druga tego typu placówka.

Żłobek mieści się w wybudowanym przed kilkoma laty Przedszkolu Samorządowym nr 5 na ulicy Portowej, w prawobrzeżnym Sandomierzu.

Na potrzeby żłobka zaadaptowano kilka pomieszczeń na parterze budynku. W pomieszczeniach znajduje się, przystosowana dla potrzeb maluchów łazienka, pokój do zabaw i spożywania posiłków, oraz sypialnia z ustawionymi w niej łóżeczkami dziecięcymi.

Bardzo się cieszę, że udało się sprostać oczekiwaniom sandomierzan i utworzyć pierwszy żłobek. Wbrew temu, co się wcześniej mówiło w mieście jest zapotrzebowanie na takie placówki i dołożę wszelkich starań, aby w przyszłym roku powstał również żłobek w lewobrzeżnej części miasta, również przy którymś przedszkolu – mówi burmistrz Marek Bronkowski.

Do żłobka przyjęto dwadzieścioro dzieci, w tym dwoje spoza Sandomierza. Jest to maksymalny limit, jak na tą placówkę, chociaż kilkoro maluchów znajduje się jeszcze na liście rezerwowej. Miesięczna opłata za pobyt dziecka wynosi 250 złotych, plus dzienna stawka żywieniowa w wysokości 6 złotych. Placówka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 20 tygodni do trzech lat i czynna jest od 6.30 do 16.30. (jż)

żłobek 1

Share.

Comments are closed.