Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu! Szpital zamknięty! - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu! Szpital zamknięty!

22

W szpitalu w Tarnobrzegu przebywa starsza kobieta, u której zostało potwierdzono zakażenie koronawirusem.

AKTUALIZACJA: 50 pracowników szpitala w kwarantannie. 7 pacjentów pojedzie na oddział zakaźny do Mielca

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że testy potwierdziły u niej zakażenie SARS-CoV-2 dziś rano. Kobieta ma być jeszcze dziś przewieziona do szpitala w Łańcucie. Szpital jest obecnie całkowicie zamknięty – nikt nie może do niego wejść, ani z niego wyjść. Pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną kobietę zostali objęci kwarantanną i będą poddani testom na obecność wirusa.

To pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnobrzegu.

CZYTAJ TAKŻE:

Zmarła zakażona koronowirusem kobieta, która przebywała Nisku

Informację o potwierdzeniu koronawirusa u jednej z pacjentek tarnobrzeskiej lecznicy dostaliśmy po godzinie 8. Przez 3 kolejne godziny nikt z kierownictwa lecznicy nie odbierał telefonów. Informację na ten temat na swoim profilu na Facebooku opublikował Cezary Mikrut – chirurg onkolog, radny miasta Tarnobrzeg. Udało się nam z nim skontaktować.

Niestety, informacja o stwierdzenie koronawirusa u pacjentki szpitala w Tarnobrzegu jest w stu procentach prawdziwa. Kobieta została przyjęta do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc, trafiła na oddział wewnętrzny. Szpital od razu domagał się przeprowadzenia u niej testów na obecność koronawirusa. Służby sanitarne odmówiły, bo „nie było dodatniego wywiadu epidemicznego”. W efekcie dopiero po kilku dniach przeprowadzono testy, gdy jej stan się pogorszył i trafiła na OIOM. Wynik jest pozytywny. Nawet nie chcę myśleć co to oznacza dla szpitala, biorąc pod uwagę z iloma osobami miała styczność, a one z kolejnymi. Powinno się przeprowadzić u tych wszystkich osób błyskawicznie testy na obecność koronawirusa, bo poddanie tak dużej grupy pracowników kwarantannie może doprowadzić do zamknięcia szpitala – mówi Cezary Mikrut.

Chwilę po publikacji przez nas tej informacji rzecznik prasowy wojewody podał informację, że kolejną osobą z potwierdzaniem koronawirusa na Podkarpaciu jest starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Więcej informacji niebawem.

CZYTAJ TAKŻE:

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!

Udostępnij

22 komentarze

 1. O czym ty piszesz, co mogl zrobic? sam zebrać próbki i zrobić testy?

 2. Mamy nasz PiS co to tak dba o Polaków, że nawet nie jest w stanie zorganizować testów.
  Rząd po takich działaniach nadaje się tylko do dymisji i mam nadzieję, że jak przeżyjemy to sam honorowo polski rząd zrezygnuje.

 3. Jak cos pisza o tbg, albo mowia w TV, to wiadomo ze to nie moze byc nic dobrego.

 4. Ordynator postąpił zgodnie z prawem. Wykonał procedury Ministerstwa i GIS. Ale moralnie weżmie na siebie odpowiedzialnosć za chorobę i śmierć wielu ludzi.

 5. Rozumiem, że sytuacja wyzwala wiele emocji ale proszę pamiętać, że nie jesteśmy w internecie anonimowi i za wypowiedzi jak powyżej można być pociągniętym do odpowiedzialności

 6. Jezu ja mam tam rodzinę… Tarnobrzeg to moje miasto, błagam i zwracam się do rządu miasta niech skontaktują się z całymi rodzinami personelu niech nie wychadza z domu… Błagam

 7. Ci co są odpowiedzialni za takie podejście powinni być srogo ukarani, teraz brać się za robotę i szukać ludzi co mieli kontakt z potecjalnymi nosicielami tego syfu. Więc rodzina chorej i całego personelu co miał kontakt…. Skutki tego błędu będą katastroficzne

 8. Swietne procedury PIS wprowadzil ze GIS ma nie robic testow w takich przypadkach. Tym bardziej ze wykonujemy kolo1600 testow dziennie a mozemy 3000 wg ministra zdrowia. Za chwile bedzie tylu chorych ze te 3000 to bedzie za malo. Tylko czemu teraz wolnych mocy przerobowych nie wykorzystujemy ? Ja rozumiem ze GIS ma takie procedury niestety i to przyszlo z gory..,.,

 9. Czy wiadomo już czy osoby zakażone przywiozły je z terenów zagrożonych?

 10. zielona owca na

  O podejrzanym stanie kobiety na ‘dzień dobry’ czyli te 3 dni temu wiedział m.in. ordynator tegoż oddziału i jeszcze kilka innych wysoko postawionych osób, ale stwierdzili, że nie ma potrzeby przeprowadzania testów.

  3 dni bez izolacji, z normalnym kontaktem z personelem szpitala, innymi pacjentami, lekarzami.
  Bardzo ostre konsekwencje powinny zostać wyciągnięte

  • Różowy Króliczek na

   Zielona Owco, jeśli nie wiesz to sie nie odzywaj, pozdrawiam, Różowy Króliczek

 11. Tarnobrzeg w kwarantannie na

  Opiszcie rzetelnie co się właściwie dzieje aktualnie w szpitalu w Tarnobrzegu – gdzie wykryto dwa (nie jeden, ale już dwa) przypadki koronawirusa na dwóch różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej – po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

  • Już nawet nie personel. Tam się przewijają setki osób każdego dnia, które porozjeżdzały się po regionie.
   W Wuhan i w Korei – zaczynało się od jednej osoby. Koreańczycy szybko ogarnęli temat. Testy, testy, testy i izolowanie przypadków. Taka jest metoda. Chińczycy jak już zobaczyli z czym mają do czynienia chodzili od domu do domu i robili test. Wynik pozytywny? Cały budynek w kwarantannie. A u nas dalej długi wywiad i jak się punkciki nie zgadzają, to testu nie ma.

 12. >Mam nadzieje że osoba która podjęła decyzję o odmowie wykonania testu poniesie konsenwencje

  Podaje nazwiska:
  1. Łukasz Szumowski – minister (nie)zdrowia
  2. Mateusz Morawiecki – premier RP
  3. Jarosław Pinkas – prezes GIS

  To ci panowie odpowiadają za przygotowanie Polski i takie, a nie inne procedury.
  Dodam jeszcze Beata Szydło i Jarosław Kaczyński, którzy podjęli w grudniu 2015 roku decyzję o przeznaczeniu większości czteroletniego budżetu Agencji Rezerw Materiałowych na interwencyjny skup węgla.

 13. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jest już kolejny potwierdzony przypadek w szpitalu.

 14. Przyjdzie czas sie rozliczyc na

  Nie chca doprowadzic do niewydolnosci slozb zdrowia lecz do parazlizu. Kazda osoba hospitalizowana z objawami modelowymi co do covid19 bez zastanowienia powinna byc poddana badaniu na obecnosc. Oszczednosc na testach bd sie przedkladac na wydatki osob hospitalizowane I na braku personelu ktory w tej chwili mogl by pracowac. Kto pozwala na wjazd do Polski potencjalnie chorym z zagranicy? To nie czas na wakacje. Na granicy otworzyc namioty albo pobliskie szkoly wykorzystac do kwarantanny. W taki sposob ucierpimy wszyscy. A kryzys nie bd mial konca poniewaz beda powstawac caly czas nowe ogniska. A gdzie te military na opieke jak nie ma nawet na testy czy srodki ochronne juz nie mowiac o sprzecie.?!?!?! Aby kwarantanna miala sens musimy wprowadzic izolacje bezwzgledna dla osob ktore powracaja do ojczyzny. Oni wracaja do rodziny I korzystaja z tej samej kuchni czy lazienki. Kobiety 27 lat z Niska, zmarla chociaz byla od samego poczarku pod opieka medyczna.

  5 000 tylko tak cenimy nasze zycie I zdrowie?

 15. Podkarpacie zostanie uratowane przez Jezusa Chrystusa Króla Polski bez względu na ilość popełnionych błędów, prawda?

 16. Mam nadzieje że osoba która podjęła decyzję o odmowie wykonania testu poniesie konsenwencje

  • to nie “osoba podjela decyzje” o nie robienia testu, takie sa procedury!

   TO minister podjal decyzje zeby takie a nie inne procedury byly

   • coraz czesciej mowi sie, ze rzad chce przeprowadzenia testow jak najmnie, nie ma testow-nie ma wirusa, a po wszystkim bedzie sie chwalil jak to polski rzad wspaniale sie przygotowal i mial najmniejsza liczbe zarazonych na swiecie, nie pierwszy raz pis traktuje trumny jak trampoliny – po trupach do wladzy, haniebne jest to
    , ze priorytetem dla rzadzacych jest wladza a nie ludzie