Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu! Szpital zamknięty!

22

W szpitalu w Tarnobrzegu przebywa starsza kobieta, u której zostało potwierdzono zakażenie koronawirusem.

AKTUALIZACJA: 50 pracowników szpitala w kwarantannie. 7 pacjentów pojedzie na oddział zakaźny do Mielca

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że testy potwierdziły u niej zakażenie SARS-CoV-2 dziś rano. Kobieta ma być jeszcze dziś przewieziona do szpitala w Łańcucie. Szpital jest obecnie całkowicie zamknięty – nikt nie może do niego wejść, ani z niego wyjść. Pracownicy, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną kobietę zostali objęci kwarantanną i będą poddani testom na obecność wirusa.

To pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w Tarnobrzegu.

CZYTAJ TAKŻE:

Zmarła zakażona koronowirusem kobieta, która przebywała Nisku

Informację o potwierdzeniu koronawirusa u jednej z pacjentek tarnobrzeskiej lecznicy dostaliśmy po godzinie 8. Przez 3 kolejne godziny nikt z kierownictwa lecznicy nie odbierał telefonów. Informację na ten temat na swoim profilu na Facebooku opublikował Cezary Mikrut – chirurg onkolog, radny miasta Tarnobrzeg. Udało się nam z nim skontaktować.

Niestety, informacja o stwierdzenie koronawirusa u pacjentki szpitala w Tarnobrzegu jest w stu procentach prawdziwa. Kobieta została przyjęta do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc, trafiła na oddział wewnętrzny. Szpital od razu domagał się przeprowadzenia u niej testów na obecność koronawirusa. Służby sanitarne odmówiły, bo „nie było dodatniego wywiadu epidemicznego”. W efekcie dopiero po kilku dniach przeprowadzono testy, gdy jej stan się pogorszył i trafiła na OIOM. Wynik jest pozytywny. Nawet nie chcę myśleć co to oznacza dla szpitala, biorąc pod uwagę z iloma osobami miała styczność, a one z kolejnymi. Powinno się przeprowadzić u tych wszystkich osób błyskawicznie testy na obecność koronawirusa, bo poddanie tak dużej grupy pracowników kwarantannie może doprowadzić do zamknięcia szpitala – mówi Cezary Mikrut.

Chwilę po publikacji przez nas tej informacji rzecznik prasowy wojewody podał informację, że kolejną osobą z potwierdzaniem koronawirusa na Podkarpaciu jest starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego.

Więcej informacji niebawem.

CZYTAJ TAKŻE:

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!

Share.

22 komentarze

 1. Mam nadzieje że osoba która podjęła decyzję o odmowie wykonania testu poniesie konsenwencje

  • to nie “osoba podjela decyzje” o nie robienia testu, takie sa procedury!

   TO minister podjal decyzje zeby takie a nie inne procedury byly

   • coraz czesciej mowi sie, ze rzad chce przeprowadzenia testow jak najmnie, nie ma testow-nie ma wirusa, a po wszystkim bedzie sie chwalil jak to polski rzad wspaniale sie przygotowal i mial najmniejsza liczbe zarazonych na swiecie, nie pierwszy raz pis traktuje trumny jak trampoliny – po trupach do wladzy, haniebne jest to
    , ze priorytetem dla rzadzacych jest wladza a nie ludzie

 2. Podkarpacie zostanie uratowane przez Jezusa Chrystusa Króla Polski bez względu na ilość popełnionych błędów, prawda?

 3. Przyjdzie czas sie rozliczyc on

  Nie chca doprowadzic do niewydolnosci slozb zdrowia lecz do parazlizu. Kazda osoba hospitalizowana z objawami modelowymi co do covid19 bez zastanowienia powinna byc poddana badaniu na obecnosc. Oszczednosc na testach bd sie przedkladac na wydatki osob hospitalizowane I na braku personelu ktory w tej chwili mogl by pracowac. Kto pozwala na wjazd do Polski potencjalnie chorym z zagranicy? To nie czas na wakacje. Na granicy otworzyc namioty albo pobliskie szkoly wykorzystac do kwarantanny. W taki sposob ucierpimy wszyscy. A kryzys nie bd mial konca poniewaz beda powstawac caly czas nowe ogniska. A gdzie te military na opieke jak nie ma nawet na testy czy srodki ochronne juz nie mowiac o sprzecie.?!?!?! Aby kwarantanna miala sens musimy wprowadzic izolacje bezwzgledna dla osob ktore powracaja do ojczyzny. Oni wracaja do rodziny I korzystaja z tej samej kuchni czy lazienki. Kobiety 27 lat z Niska, zmarla chociaz byla od samego poczarku pod opieka medyczna.

  5 000 tylko tak cenimy nasze zycie I zdrowie?

 4. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że jest już kolejny potwierdzony przypadek w szpitalu.

 5. >Mam nadzieje że osoba która podjęła decyzję o odmowie wykonania testu poniesie konsenwencje

  Podaje nazwiska:
  1. Łukasz Szumowski – minister (nie)zdrowia
  2. Mateusz Morawiecki – premier RP
  3. Jarosław Pinkas – prezes GIS

  To ci panowie odpowiadają za przygotowanie Polski i takie, a nie inne procedury.
  Dodam jeszcze Beata Szydło i Jarosław Kaczyński, którzy podjęli w grudniu 2015 roku decyzję o przeznaczeniu większości czteroletniego budżetu Agencji Rezerw Materiałowych na interwencyjny skup węgla.

 6. Tarnobrzeg w kwarantannie on

  Opiszcie rzetelnie co się właściwie dzieje aktualnie w szpitalu w Tarnobrzegu – gdzie wykryto dwa (nie jeden, ale już dwa) przypadki koronawirusa na dwóch różnych oddziałach u pacjentów u których odmówiono uprzednio wykonania testów! Jedna z pacjentek leżała od 5 dni z objawami właściwymi do zapalenia płuc, ale mimo to odmówiono wykonania testu. Dzisiaj cały szpital jest zamknięty, personel medyczny siedzi i czeka na decyzje, ludzie od 5 dni nieświadomie mieli kontakt z tymi pacjentkami i roznosili wirusa dalej – po znajomych i rodzinie! Czy ktoś w ogóle panuje nad tą sytuacją? Czy to są jakieś zamierzone działania władz? Zaraz nam braknie personelu medycznego przez tą nieudolność w działaniu. Jak to jest, że osoby, które miały bezpośredni kontakt z tymi pacjentkami nie mogą mieć wykonanego teraz testu tylko mają grzecznie siedzieć w kwarantannie domowej? O co tutaj chodzi?!

  • Już nawet nie personel. Tam się przewijają setki osób każdego dnia, które porozjeżdzały się po regionie.
   W Wuhan i w Korei – zaczynało się od jednej osoby. Koreańczycy szybko ogarnęli temat. Testy, testy, testy i izolowanie przypadków. Taka jest metoda. Chińczycy jak już zobaczyli z czym mają do czynienia chodzili od domu do domu i robili test. Wynik pozytywny? Cały budynek w kwarantannie. A u nas dalej długi wywiad i jak się punkciki nie zgadzają, to testu nie ma.

 7. zielona owca on

  O podejrzanym stanie kobiety na ‘dzień dobry’ czyli te 3 dni temu wiedział m.in. ordynator tegoż oddziału i jeszcze kilka innych wysoko postawionych osób, ale stwierdzili, że nie ma potrzeby przeprowadzania testów.

  3 dni bez izolacji, z normalnym kontaktem z personelem szpitala, innymi pacjentami, lekarzami.
  Bardzo ostre konsekwencje powinny zostać wyciągnięte

  • Różowy Króliczek on

   Zielona Owco, jeśli nie wiesz to sie nie odzywaj, pozdrawiam, Różowy Króliczek

 8. Czy wiadomo już czy osoby zakażone przywiozły je z terenów zagrożonych?

 9. Swietne procedury PIS wprowadzil ze GIS ma nie robic testow w takich przypadkach. Tym bardziej ze wykonujemy kolo1600 testow dziennie a mozemy 3000 wg ministra zdrowia. Za chwile bedzie tylu chorych ze te 3000 to bedzie za malo. Tylko czemu teraz wolnych mocy przerobowych nie wykorzystujemy ? Ja rozumiem ze GIS ma takie procedury niestety i to przyszlo z gory..,.,

 10. Ci co są odpowiedzialni za takie podejście powinni być srogo ukarani, teraz brać się za robotę i szukać ludzi co mieli kontakt z potecjalnymi nosicielami tego syfu. Więc rodzina chorej i całego personelu co miał kontakt…. Skutki tego błędu będą katastroficzne

 11. Jezu ja mam tam rodzinę… Tarnobrzeg to moje miasto, błagam i zwracam się do rządu miasta niech skontaktują się z całymi rodzinami personelu niech nie wychadza z domu… Błagam

 12. Rozumiem, że sytuacja wyzwala wiele emocji ale proszę pamiętać, że nie jesteśmy w internecie anonimowi i za wypowiedzi jak powyżej można być pociągniętym do odpowiedzialności

 13. Ordynator postąpił zgodnie z prawem. Wykonał procedury Ministerstwa i GIS. Ale moralnie weżmie na siebie odpowiedzialnosć za chorobę i śmierć wielu ludzi.

 14. Jak cos pisza o tbg, albo mowia w TV, to wiadomo ze to nie moze byc nic dobrego.

 15. Mamy nasz PiS co to tak dba o Polaków, że nawet nie jest w stanie zorganizować testów.
  Rząd po takich działaniach nadaje się tylko do dymisji i mam nadzieję, że jak przeżyjemy to sam honorowo polski rząd zrezygnuje.

 16. O czym ty piszesz, co mogl zrobic? sam zebrać próbki i zrobić testy?