Pijana 68-latka spała na poboczu, groziło jej wychłodzenie. Kobietę uratowali policjanci - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Pijana 68-latka spała na poboczu, groziło jej wychłodzenie. Kobietę uratowali policjanci

1

W piątek, 26 lutego, 68-letnia mieszkanka gminy Grębów wracając od znajomych, usnęła na poboczu drogi. Była ubrana jedynie w sweter i spodnie, które od leżenia na śniegu były mokre. Życie starszej kobiety mogło być zagrożone ze względu na niską temperaturę oraz wypity w nadmiarze alkohol. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy medycznej.

Przed godz. 21. Policjanci z Grębowa otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Wydrza, przy drodze powiatowej leży starsza kobieta.

Policjanci pojechali we wskazany rejon i odnaleźli śpiącą na ziemi seniorkę. Nie miała na sobie kurtki, była ubrana jedynie w sweter i spodnie, które były mokre.

Zobacz także:
– 15-latek próbował ukraść petardy i papierosy. Miał prawie 2 promile alkoholu!

Starsza kobieta była mocno zziębnięta i pod wyraźnym działaniem alkoholu. Jej życie mogło być zagrożone, ponieważ zbliżała się noc, a silny wiatr dodatkowo potęgował chłód i niską temperaturę. Policjanci obudzili kobietę, która drżała z zimna i miała trudności z komunikowaniem się.

Funkcjonariusze zabrali seniorkę do radiowozu, udzielili pomocy i ustalili jej tożsamość. Okazało się, że była to 68-letnia mieszkanka gminy Grębów. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie trafiła pod opiekę lekarzy.

Apelujemy:

Nie bądźmy obojętni na los innych. Widząc siedzącego, śpiącego, czy też leżącego na mrozie człowieka poinformujmy o tym służby ratownicze dzwoniąc pod nr alarmowy 112. Jeden telefon może uratować czyjeś życie. W przypadku interwencji nie wymagającej natychmiastowej reakcji policjantów, zgłoszenie możemy nanieść za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Udostępnij

1 komentarz