Baranów Sandomierski. Nietrzeźwy rowerzysta miał blisko 3 promile. Zapłaci mandat 2,5 tys. zł - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Baranów Sandomierski. Nietrzeźwy rowerzysta miał blisko 3 promile. Zapłaci mandat 2,5 tys. zł

1

Surowe konsekwencje przewiduje od 2022 roku polskie prawo drogowe dla kierowców, którzy na podwójnym gazie decydują się kierować pojazdem mechanicznym. O tym przekonał się również pijany kierowca jednośladu w Baranowie Sandomierskim.

W minioną niedzielę, 16 stycznia, po godzinie 14 policjanci ruchu drogowego przy ulicy Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. 46-latek miał problemy z utrzymaniem równowagi i mówił bełkotliwie.

Zobacz także: 
Pijani rowerzyści zatrzymani w niedzielne przedpołudnie w gm. Gorzyce. Otrzymali po 2 500 zł mandatu

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie urządzeniem wykazało obecność blisko 3 promili alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie 46-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

Policjanci przypominają! Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń, za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie pieszych przez kierujących pojazdem mechanicznym zapłacimy od 1500 – 3000 zł.

Jeden komentarz

  1. Znowu łapanki tych co dopędzić ich można. Pora zacząć rozliczać kierowców, a nie dziadków nietrzeźwych na rowerach. Taki ktoś to sobie najwyżej krzywdę zrobi jak spadnie z roweru.