Pijani jechali drogami pow. staszowskiego. Zatrzymani kierowcy ciężarówki i porsche - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Pijani jechali drogami pow. staszowskiego. Zatrzymani kierowcy ciężarówki i porsche

0

3 nietrzeźwych, w tym 2 kierujących pojazdami mechanicznymi i rowerzystę zatrzymali w poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Pomimo wysokich mandatów karnych czy też utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdów i wyruszają w drogę.

Wczoraj na terenie powiatu staszowskiego policjanci ze staszowskiej drogówki w ramach prowadzonych działań ,,Trzeźwy poranek” w miejscowości Wola Osowa zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich, kierowca pojazdu ciężarowego DAF do kontroli drogowej zatrzymany został blisko godziny 8.20. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 63-latek w swoi organizmie miał 0,2 promila. Rekordzistą, aczkolwiek niechlubnym okazał się być 42-latek z porsche. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego kilka minut przed godziną 9.00 do kontroli drogowej kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zobacz także:
Policyjny pościg za kierowcą forda. 26-latek tłumaczył, że był zestresowany

Funkcjonariusze kwadrans po godzinie 17.00 w miejscowości Koniemłoty zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 54-letni rowerzysta był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,4 promila. Nietrzeźwy kierowca jednośladu otrzymał mandat karny w wysokości 2500 zł.

Przypominamy!
Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to wykroczenie. Kierowca musi liczyć się z grzywną w wysokości do 5000 zł albo aresztem, a także zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. W takim przypadku kierowca musi liczyć się z grzywną, sankcją od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, karą do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakazem prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

Zostaw odpowiedź