reklama
Pijani kierowcy w powiecie staszowskim. Rekordzistą motocyklista, mający ponad 3 promile! - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Pijani kierowcy w powiecie staszowskim. Rekordzistą motocyklista, mający ponad 3 promile!

0

7 nietrzeźwych, w tym 5 rowerzystów oraz 2 kierujących pojazdami mechanicznymi zatrzymali tylko w minioną niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem karnym w wysokości 2500zł. Natomiast ten, kto usiądzie za kierownicę pojazdu mechanicznego znajdując się pod działaniem alkoholu swoje zachowanie tłumaczyć już musi przed sądem.

Wczoraj na terenie powiatu staszowskiego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie, a także połanieckiego komisariatu zatrzymali 5 nietrzeźwych cyklistów. Rekordzista to 45-letni mężczyzna. Blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie nie stało na przeszkodzie, aby zdecydować się na przejażdżkę rowerową po miejscowości Przeczów. W tym przypadku nie była to tania podróż, mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 9.00 policjanci z Komisariatu Policji w Połańcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującą renaultem. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 33-latka w swoim organizmie ma ponad 1,2 promila, a na dodatek posiada również zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To jednak nie powstrzymało jej, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu.

Zobacz także:
Motorowerzysta wjechał w znak drogowy. Trafił do szpitala [zdjęcia]

Natomiast w Pacanówce do kontroli drogowej zatrzymany został 44-letni motocyklista. Kierujący Hondą nie posiadał kasku oraz uprawnień do kierowania, a badanie alkomatem wykazało 3,1 promila.

Przypominamy!
Prowadzenie samochodu po spożyciu alkoholu to wykroczenie. Kierowca musi liczyć się z grzywną w wysokości do 5000 zł albo aresztem, a także zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.
Natomiast prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. W takim przypadku kierowca musi liczyć się z grzywną, sankcją od 5000zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, karą do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakazem prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.