Pijany 24-latek zabrał samochód brata na przejażdżkę - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Pijany 24-latek zabrał samochód brata na przejażdżkę

0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 24-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który zabrał samochód brata i pojechał nim na przejażdżkę. Jak ustalili policjanci, oprócz braku zgody swojego brata, młody mężczyzna ma też sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wczoraj usłyszał zarzuty.

W sobotę około godz. 15, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Mechowcu, gdzie mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego zgłosił, iż nietrzeźwy brat odjechał jego samochodem, pomimo że nie wyraził na to zgody.

Funkcjonariusze wylegitymowali 24-latka i sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi w związku z popełnieniem podobnego przestępstwa w przeszłości.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio prawomocnie skazanym za podobne przestępstwo, a także zarzut zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kolbuszowa

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.