Pijany 60-latek jechał w gminie Gorzyce traktorem bez uprawnień i badań. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Pijany 60-latek jechał w gminie Gorzyce traktorem bez uprawnień i badań. Grozi mu nawet 30 tys. zł kary

0

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Gorzycach zatrzymał na drodze kierowcę ciągnika rolniczego. Okazało się, że 60-letni traktorzysta był po użyciu alkoholu, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna za popełnione wykroczenie będzie odpowiadał przed sądem.

Wczoraj przed po godz. 9, dzielnicowy pełniący służbę na terenie miejscowości Wrzawy w gminie Gorzyce, zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę ciągnika rolniczego. Funkcjonariusz po otwarciu kabiny pojazdu poczuł zapach alkoholu.

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Badanie urządzeniem wykazało 0,46 promila alkoholu w jego organizmie.

Zobacz także:
Samochód ciężarowy potrącił pieszego na DK79 w powiecie sandomierskim! Są utrudnienia

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a jego ciągnik nie ma ważnych badań technicznych, za co mundurowy zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

Przypominamy: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych. Sąd w takich przypadkach może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 000 złotych.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.