Pijany kierowca busa jechał całą szerokością jezdni. Zaniepokojony pasażer zadzwonił na policję - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Pijany kierowca busa jechał całą szerokością jezdni. Zaniepokojony pasażer zadzwonił na policję

0

Czujność jednego z pasażerów mercedesa doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Przewożący pasażerów kierowca busa został zatrzymany przez policjantów na terenie powiatu niżańskiego. Badanie alkomatem pokazało, że 58-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę, około południa, do dyżurnego z Niska zadzwonił mężczyzna. Przekazał, że jedzie pasażerskim busem, drogą S-19 w kierunku Rzeszowa i ma wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Jak oświadczył, kierujący mercedesem jedzie całą szerokością jezdni, niejednokrotnie zjeżdża na pobocze. Zaniepokojony stylem jego jazdy postanowił przerwać niebezpieczny kurs.

Zobacz także:
Tarnobrzeg. 34-latek skradł hulajnogę. Miał blisko 4,5 promila!

Patrol ruchu drogowego, który przyjechał na miejsce, sprawdził stan trzeźwości 58-letniego mieszkańca powiatu biłgorajskiego, który kierował pasażerskim busem. Wynik wskazał u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

58-latek stracił prawo jazdy. Teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia.

Zostaw odpowiedź