Reklama
Pijany kierowca chciał pomóc w "spychaniu" pojazdu na pobocze. Trafił do aresztu - Tygodnik Nadwiślański

Pijany kierowca chciał pomóc w “spychaniu” pojazdu na pobocze. Trafił do aresztu

1

Dzięki czujności obywateli wyeliminowano z ruchu dwóch pijanych kierowców. 43-latek kierujący pojazdem marki Audi w miejscowości Piskorowy Staw (gm. Pysznica) miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 49-latek w miejscowości Rzeczyca Długa (gm. Radomyśl nad Sanem), który kierował Chevroletem, miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę w nocy dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Piskorowy Staw (gm. Pysznica). Jak ustalono, kierujący pojazdem marki Audi zatrzymał się, oferując swoją pomoc mężczyznom, którzy „spychali” swój pojazd na pobliską posesję. Kiedy kierujący Audi podszedł do nich, wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna pośpiesznie poszedł do swojego pojazdu i próbował odjechać. Dzięki zdecydowanej postawie jednego z mężczyzn zostało mu to uniemożliwione. Przybyły na miejsce patrol przebadał 43-letniego mieszkańca gminy Pysznica. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zobacz także: 
– W Stalowej Woli protestowali przeciwko obostrzeniom [zdjęcia]

Tego samego dnia po godzinie 15 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący pojazdem marki Chevrolet, jadący przez miejscowość Rzeczyca Długa (gm. Radomyśl nad Sanem) najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Policjanci nie napotkali pojazdu, ale dzięki informacjom przekazanym przez zgłaszającego pojechali do miejsca zamieszkania kierowcy. Tam zastali 49-latka, który przyznał, że kierował autem. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu.

Za swoje zachowania mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy, policjanci sprawdzą każdy sygnał

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
5 dni temu

Brawo dla takich obywateli słusznie powinni ponieść karę i pójść siedzieć za takie coś bo piją i jeżdżą skurwiele myślą że są bezkarni a tu trafili na uczciwych obywateli więcej takich uczynnych ludzi jeszcze raz brawo 👏👍

1
0
Zostaw komentarz!x
()
x