Pijany kierowca z Tarnobrzega zatrzymany dzięki interwencji świadka - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 5 grudnia
reklama

Pijany kierowca z Tarnobrzega zatrzymany dzięki interwencji świadka

1

Dzięki zdecydowanej postawie świadka, policjanci z Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim zatrzymali 60-latka, który kierował osobową kią mając blisko 2 promile. Wyraźny sprzeciw i brak tolerancji dla kierowców na „podwójnym gazie”, po raz kolejny przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

W miniony piątek, po godz. 17, dyżurny z Tarnobrzega otrzymał informację, że drogą w miejscowości Wola Baranowska jedzie osobowa kia, której kierowca może być nietrzeźwy. Z relacji świadka wynikało, że pojazd poruszał się całą szerokością drogi, wykonując przy tym niebezpieczne manewry. Świadek bez chwili wahania zawrócił swoim pojazdem, ruszył za kią, a o zaistniałej sytuacji poinformował policjantów.

Mundurowi natychmiast ruszyli we wskazanym przez zgłaszającego kierunku. Na jednej z ulic Skopania, funkcjonariusze zatrzymali osobową kię.

Zobacz także:
– Śmiertelny wypadek na krajowej “9”. Nie żyje mieszkanka pow. tarnobrzeskiego [zdjęcia]

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Już usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KMP Tarnobrzeg

Jeden komentarz

  1. naprawnik świata na

    Zabrać dziadkowi prawo jazdy dożywotnio. Skonfiskować samochód, obciążyć kosztami za transport i przechowanie samochodu do czasu podjęcia decyzji na papierze. Prawo powinno być surowe, jak nie to nie da się wyegzekwować poszanowania dla prawa i dla ludzkiego życia (pieszych, trzeźwych kierowców etc.)

Zostaw odpowiedź