autopromocja

Pijany przyjechał na stację ukraść paliwo. Kradzionym samochodem…

0

W miniony poniedziałek mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali 28-letniego mieszkańca gminy Rytwiany podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna, który miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie, nie płacąc za paliwo odjechał ze stacji benzynowej skradzionym wcześniej seatem.

W poniedziałek, 1 czerwca, tuż po godzinie 2:00 dyżurny staszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie z którego treści wynikało, że na jednej ze stacji paliw znajdujących się na terenie miasta dokonano kradzieży benzyny. Nieznany wówczas mężczyzna napełnił kanister paliwem o wartości 24 złotych, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Skierowani na miejsce policjanci po ustaleniu okoliczności zdarzenia i rysopisu sprawcy rozpoczęli poszukiwania. Na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli niepewnie ,,toczący” się pojazd marki Seat, w którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Kierujący odpowiadał rysopisowi sprawcy kradzieży paliwa. Obaj mężczyźni na widok policjantów podjęli próbę pieszej ucieczki. 28 i 35-latek zostali zatrzymani przez policjantów. Szybko wyjaśniły się powody nieudolnego kierowania pojazdem. 28-latek, który siedział za kierownicą seata w swoim organizmie miał blisko 2 promile alkoholu, jego 35-letni towarzysz – prawie 3. Na tym jednak nie kończy się historia, bowiem okazało się, że seat został skradziony w gminie Łopuszno na początku marca. Wartość odzyskanego mienia sięga blisko 12 tysięcy złotych.

Zobacz także:
– Mieszkaniec Tarnobrzega wyłudził około 60 tys. zł! W tle narkotyki i list gończy
– Chmielów doczekał się przedszkola
– Tarnobrzeg. Pijany 43-latek uszkodził samochodem latarnię i uciekł. Ukrywał się w domu

Teraz 28-latek odpowie przed sądem za kradzież samochodu. Nie uniknie także kary za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i kradzież paliwa. Poza wolnością może spędzić nawet 5 lat.

Źródło: KPP Staszów

Share.

Comments are closed.