Piknik Patriotyczny w Święto Konstytucji 3 Maja w Bojanowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
czwartek, 30 czerwca
reklama

Piknik Patriotyczny w Święto Konstytucji 3 Maja w Bojanowie [zdjęcia]

0

W Święto Konstytucji 3 Maja na placu obok GOK w Bojanowie odbył się Gminny Piknik Patriotyczny.

Pogoda dopisała, podobnie jak frekwencja i organizacja pikniku, nad którą czuwali Alina Cuber i Krystian Marut. Przyjechali strażacy z nowoczesnymi wozami ratowniczo-gaśniczymi z pobliskich jednostek OSP i żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty z Niska, którzy zgotowali nie lada frajdę najmłodszym uczestnikom imprezy, przebierając ich w kamizelki kuloodporne, hełmy i prawdziwą broń. WOT prezentował też sprzęt militarny, używany w wojsku na co dzień.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń lokalnych nie tylko upiekły wspaniałe ciasta i dania piknikowe, ale zaproponowały również gofry z bitą śmietaną i watę cukrową, po którą ustawiła się długa kolejka.

W imprezie obok mieszkańców gminy, uczestniczyły dzieci ukraińskie z opiekunami, które mieszkają w ośrodku Caritas w Bojanowie. I jak zaobserwowaliśmy, znakomicie bawiły się z polskimi rówieśnikami.

Podczas pikniku grał znakomity Zespół Pieśni i Tańca „Łęgowianie”, śpiewali soliści i tańczył zespół z GOK Bojanów, mini recitalem zadebiutował chór z Domu Opieki Dziennej z Maziarni. Jednym zdaniem: wspaniałą zabawą uczczono narodowe święto. Fot. P. Niemiec.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.