reklama
Pili alkohol z nastolatkami. Jedna trafiła do szpitala - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Pili alkohol z nastolatkami. Jedna trafiła do szpitala

0

Czterej mężczyźni z powiatu ostrowieckiego towarzysko spotkali się z trzema młodymi dziewczynami na terenie Opatowa. Schadzka zakrapiana alkoholem dla jednej z jej uczestniczek zakończyła się pobytem w szpitalu.

Wczoraj, 2 sierpnia, krótko po godzinie 23 dyżurny opatowskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w Opatowie przez grupę młodych osób, w miejscu które ustawowo objęte jest zakazem spożywania takich napojów.

Interweniujący policjanci we wskazanym punkcie zastali 4 młodych mężczyzn z powiatu ostrowieckiego, 19 – latka i trzech 18-latków oraz trzy 16-latki z powiatu opatowskiego. W chwili przybycia patrolu jedna z dziewcząt była nieprzytomna.

Policjanci wezwali na miejsce załogę karetki pogotowia, która zabrała nastolatkę do szpitala. Badanie krwi przeprowadzone w placówce medycznej wykazało, że miała w swoim organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Alkohol spożywała również jedna z jej koleżanek, którą finalnie funkcjonariusze przekazali pod opiekę rodziców.

Z relacji gości z powiatu ostrowieckiego wynika, że wygląd zewnętrzny dziewcząt nie wskazywał na to, że mogą być niepełnoletnie, same również do niepełnoletności się nie przyznały. Stąd też padła propozycja, aby poczęstowały się alkoholem zakupionym przez mężczyzn. Dwóch 18-latków, których policjanci naocznie przyłapali na spożywaniu alkoholu zostało ukaranych mandatami karnymi. W przypadku nastolatek, czyn którego się dopuściły będzie rozpatrywany przez Sąd Rodzinny w zakresie demoralizacji nieletnich.

Źródło: KPP w Opatowie

Zostaw odpowiedź