Piłkarski szczyt przy Hutniczej [ZDJĘCIA!]

0

Trwa świetna passa najmłodszych piłkarzy z regionu stalowowolskiego. Poza występem dwóch drużyn z tego powiatu w krakowskim Wielkim Finale Coca Cola Cup, odnoszą oni sukcesy także w innych seriach rozgrywek. W piątek 7 czerwca stadion piłkarski MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli gościł najlepszych młodych piłkarzy i piłkarki z województwa podkarpackiego uczestniczących w XIII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Stawką rozgrywek, które stanowią oficjalne Mistrzostwa Polski w kategorii U-10 dla chłopców i dziewcząt, był awans do finału ogólnopolskiego. W nim wygrać można nie tylko tytuł mistrzów Polski, ale także supernagrodę – wyjazd do Londynu na mecz Anglia-Polska na  stadionie Wembley.

Tegoroczny stalowowolski finał wojewódzki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” był piłkarskim świętem dla całego Podkarpacia. Tu do rozgrywek zgłoszonych zostało ponad 13 000 dzieci (w całym kraju – blisko 200 tysięcy). Finałowy wojewódzki turniej, rozegrany przy pięknej pogodzie, zamienił stadion przy Hutniczej w kolorowy „park sportu” i stał się doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu przez dzieci i rodziców ceniących aktywny wypoczynek. Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN: –  W finałach wojewódzkich, które kończą się 24 czerwca, zaczyna się zabawa na całego. To zaszczyt, nobilitacja i… powód do zazdrości. Nie wszyscy przecież mogą zagrać na tym etapie rozgrywek i powalczyć o tytuł najlepszej drużyny Turnieju, a także o fantastyczną nagrodę, jaką jest wyjazd do Londynu na mecz eliminacji mistrzostw świata 2014 Anglia-Polska. (jr)

Więcej w papierowym wydaniu “TN”. Na razie zdjęcia z zawodów: Z podwórka na stadion

Share.

Comments are closed.