Piotr Rubik zagrał dla pielgrzymów!  - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Piotr Rubik zagrał dla pielgrzymów! 

0

Około 200 pielgrzymów przybyłych na ŚDM zostało rozlokowanych w rodzinach i parafiach na terenie powiatu stalowowolskiego, gdzie stacjonuje także Centrum Koordynacji Działań Światowych Dni Młodzieży, obejmujące zasięgiem powiaty stalowowolski, niżański, tarnobrzeski i kolbuszowski.

Najliczniejszą grupę wśród gości stanowiło 134 Francuzów przybyłych aż znad granicy hiszpańskiej, którym towarzyszyło 20 obywateli Republiki Wybrzeża Kości Słoniowej i 10 Włochów. Ponadto w ośrodku Caritas w Bojanowie zamieszkało 50 Ukraińców, Hindus i 5 Nigeryjczyków. Przez kilka dni uczestniczyli oni w różnych wydarzeniach towarzyszących Dniom, odbywającym się na naszym terenie. M.in. podczas prowadzonego w kilku językach nabożeństwa w stalowowolskiej bazylice konkatedralnej uczestniczyli w odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych, multimedialnym spektaklu „Nowe Życie” w rozwadowskim klasztorze, wieczornej procesji ze świecami w parafii św. Floriana oraz modlitwach i wycieczkach po okolicy i spływie kajakowym.

Największą z imprez towarzyszących było niedzielne spotkanie na stadionie MOSiR przy Hutniczej, gdzie przeprowadzono blok imprez w ramach „Dnia Wspólnoty”. Obejmował on wspólne modlitwy oraz koncerty, w tym występ młodzieży z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz kończący wieczorną część artystyczną koncert Piotra Rubika z zespołem. Na odbywający się przy fantastycznej pogodzie koncert przybyło co najmniej kilkanaście tysięcy osób z całego regionu oraz kolejne grupy pielgrzymów, m.in. kanadyjskich, które następnie wzięły udział w Apelu Jasnogórskim.

Na wtorek 26 lipca o godz. 19 zaplanowano – w ramach XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola-Rozwadów 2016 – koncert „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą””(Mt 5,8) z udziałem grupy Claret Gospel z Republiki WKS. Koncert odbędzie się w rozwadowskim klasztorze. (r)

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.