reklama
Po śmiertelnym potrąceniu w Stalowej Woli. Kierowca pędził ponad 140 km/h! - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Po śmiertelnym potrąceniu w Stalowej Woli. Kierowca pędził ponad 140 km/h!

0

Nie milkną echa niedzielnego wypadku w Stalowej Woli, w którym zginął 92-letni rowerzysta. Zarzuty w tej sprawie usłyszał kierowca audi, który jak się okazało, jechał ul. Komisji Edukacji Narodowej z prędkością ponad 140 km/h. Grozi mu teraz 8 lat pozbawienia wolności. 

Przypomnijmy, że w niedzielny poranek na ul. KEN w Stalowej Woli kierowca audi a4 nie zdążył wyhamować przed przejściem dla pieszych, uderzając pojazdem w znajdującego się na „pasach” 92-letniego rowerzystę. Niestety starszy mężczyzna poniósł śmierć.

Zobacz także:
Tragedia podczas wypompowywania wody z rowu. Nie żyje mężczyzna porażony prądem

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli postawiła zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym wobec 29-latka. „Kierując ze znaczą prędkością ok 145 km/h w obszarze zabudowanym, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i w sposób umyślny doprowadził do wypadku drogowego” – czytamy w treści zarzutu.

Kierowca audi w momencie zdarzenia był trzeźwy. Nie przyznaje się do winy. Prokuratura wystosowała wniosek o areszt 29-latka, który w przeszłości wielokrotnie był notowany przez policję za wykroczenia drogowe. Fot. Dagmara Blanka Idec.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.