Pobiegną w szortach z Tarnobrzega w Góry Pieprzowe, by Gloria stanęła na nóżkach - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 26 listopada
reklama

Pobiegną w szortach z Tarnobrzega w Góry Pieprzowe, by Gloria stanęła na nóżkach

6

W najbliższą sobotę, 5 lutego, zawodnicy zbiorą się pod pomnikiem Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, by pobiec stamtąd aż na szczyt Gór Pieprzowych… w samych szortach. Wydarzenie organizowane jest dla 2-letniej Glorii, u której zdiagnozowano rozszczep kręgosłupa. 

W najbliższą sobotę, 5 lutego, zawodnicy ubrani jedynie szorty przebiegną ponad 16 kilometrów, spod pomnika Bartosza Głowackiego, aż do Gór Pieprzowych. Start zadeklarowało dziesięciu chętnych. Wśród nich znajdzie się trójka z Tarnobrzega, która nie tak dawno temu zdobyła Śnieżkę w szortach. O tym pisaliśmy tutaj: Troje tarnobrzeżan weszło na Śnieżkę w krótkich spodenkach [zdjęcia]

Dla większości osób, które pobiegną w sobotę, taka trasa jest rozgrzewką – mówi Łukasz Szpunar, pomysłodawca akcji i uczestnik biegu. – Mam nadzieję, że uda mi się dobiec, na dwóch nogach lub chociaż na czworaka – dodaje ze śmiechem.

Start o godzinie 15. Strój dozwolony to szorty, czapka, szalik oraz rękawiczki. W przypadku kobiet strój rekomendowany to szorty i top lub strój kąpielowy.

Zobacz także: 
– Tarnobrzeżanin w 2 godziny zebrał 7 tys. zł na zieloną siłownię dla Domu Dziecka!

Wydarzenie ma wymiar charytatywny, a bieg organizowany jest dla 2-letniej Glorii, która wymaga długotrwałej rehabilitacji po zdiagnozowaniu u niej rozszczepu kręgosłupa.

„W szpitalu spędziła 54 dni. Zmagała się z niewydolnością oddechową, zamartwicą, zapaleniem płuc, dysplazją oskrzelowo-płucną, niedokrwistością oraz retinopatią. Gloria jest pod stałą opieką wielu specjalistów oraz rehabilitantów. Aby mogła kiedyś stanąć na nogi wymagana jest ciągła rehabilitacja i to ona jest naszym priorytetem w walce o sprawność!” – czytamy na fanpage’u zbiórki.

Sobotni bieg będzie wprowadzeniem do właściwego wydarzenia  YetiRUN, które odbędzie się 27 lutego nad Jeziorem Tarnobrzeskim. – W tym roku tę samą datę będziemy dzielić z zawodnikami biegnącymi w ” X Zimowym Biegu” organizowanym przez MOSiR. Podczas imprezy również będziemy zbierać pieniądze dla Glorii – zapowiada Ł. Szpunar.

Fanpage YETIRUN na Facebooku

Fanpage zbiórki dla Glorii na Facebooku 

6 komentarzy

  1. ok wszyscy zdrowi ? czego przy tym muszą być flesze kamer ,prasa kompleksy próżność

  2. Następny poroniony pomysł. Jedni z Tbg wchodzili na Śnieżynkę w samych gaciach a inni (7) ich naśladują rżnąc twardzieli. W razie problemów ze zdrowiem oczekuję zwrotu kosztów działalności służb medycznych. Ratowników, lekarzy rodzinnych, specjalistów i za pobyt w szpitalu.
    Pomóc choremu dziecku można w inny sposób.

  3. hm ciekawe na

    w samych szortach?> moze nago? my gorale z gor pieprzowych nienormalnych nieprzyjmujemy