Podaruj klamotom nowe życie! W Tarnobrzegu wkrótce odbędzie się Pchli Targ - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Podaruj klamotom nowe życie! W Tarnobrzegu wkrótce odbędzie się Pchli Targ

1

Antyki, fajans, ozdoby, zabawki, książki, płyty, a także nagromadzone w szafach nieużywane przedmioty już wkrótce będą mogły zyskać nowe życie, bowiem w niedzielę, 26 września, na tarnobrzeskim bazarze po raz pierwszy odbędzie się Pchli Targ, dedykowany mieszkańcom Tarnobrzega i zwolennikom zero-waste.

Modna idea wymiany przedmiotów zyskuje coraz większy rozgłos w Tarnobrzegu. Wiosną br. w mieście odbyła się I edycja Kwiatowymiany, niedługo po tym, przy wjeździe na bazar stanęła lodówka, służąca do wymiany produktów spożywczych, w ubiegłym miesiącu zaś, przy ulicy Kościuszki, stanęła pierwsza szafa do darmowej wymiany książek.

Kolejnym wcieleniem szeregu tych akcji, ma być Pchli Targ, który odbędzie się na placu bazarowym, 26 września w godzinach 10-14. By wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba będzie zapisywać się, ani wnosić opłat, za to obowiązywać będzie zasada “Kto pierwszy ten lepszy”. O szczegółach akcji poinformowała jej inicjatorka, Justyna Uchańska.

Zobacz także: 
–  3-letni Leoś cierpi na nowotwór. Przed utratą wzroku ratuje go terapia w USA

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ponieważ zależy nam na tym, by zachęcić do udziału nie zajmujących się na co dzień handlem, mieszkańców Tarnobrzega, którzy korzystając z jesienno-zimowych porządków, przynieśliby przedmioty w celu wymiany lub sprzedaży. Obrusiki haftowane, wazoniki, czy też inne przedmioty wyciągnięte z głębi szafy są jak najbardziej wskazane – mówi Justyna Uchańska.

Jak wspomina inicjatorka Pchlego Targu, jeśli akcja spodoba się mieszkańcom Tarnobrzega, przewidywane są kolejne edycje wydarzenia. Współorganizatorami targu są Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury, Justyna Uchańska oraz Zakład Działalności Gospodarczej Klubu Sportowego „Siarka”.

 

Udostępnij

Jeden komentarz

  1. znudzony żonaty na

    Wymienię swoją tłustą żone, używaną, bez gwarancji,bez znaku jakości “1” i bez znaku jakości “Q”, na nowszą i chudszą. Bylem nie musiał dopłacać.
    Niechaj ktoś wreszcie pomyśli o takim targu.