Podawali się za policjantów. Przetrzymywali ofiarę, grozili śmiercią i okradali

0

Policja zatrzymała czterech mężczyzn, którzy w poniedziałkową noc pozbawili wolności 20-latka i dokonali rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia na 59-letniej mieszkance powiatu opatowskiego.

W poniedziałek, 11 maja, kilka minut po godzinie pierwszej dyżurny opatowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że do jednego z mieszkań w Opatowie wtargnęło czterech mężczyzn podających się z funkcjonariuszy policji. Mężczyźni posługując się nożem i przedmiotem przypominającym broń, grozili 20-latkowi, a następnie dokonali kradzieży z jego mieszania pieniędzy w kwocie 70 złotych oraz dwóch par butów. Kolejno pozbawili chłopaka wolności, zabierając go ze sobą do samochodu. Kilkadziesiąt minut później napastnicy, w jednej z miejscowości w gminie Opatów, wtargnęli do mieszkania 59-letniej kobiety. I tym razem grożąc przedmiotem przypominającym broń palną, dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 3000 złotych. Mężczyźni około godziny 5 rano wypuścili ze swojego samochodu 20-latka, któremu grozili śmiercią.

Zobacz także:
– 20 tys. zł kary za złamanie kwarantanny!

– Tarnobrzeg. Długa kolejka przed targiem [zdjęcia]
– Zarzuty dla pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

Policja ustaliła napastników. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu opatowskiego w wieku 30 i 38 lat. Mężczyźni byli już karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymany został również 24-letni mieszkańca powiatu lipskiego. We wtorek policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i pozbawienia wolności. Dziś mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi im kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

Share.

Leave A Reply