Podsumowanie policyjnej akcji znicz w Tarnobrzegu i Stalowej Woli

0

Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach w okresie trwania policyjnej akcji “Znicz 2016”.

Na tarnobrzeskich drogach było nadzwyczaj spokojnie, nie doszło do żadnego wypadku. Kierowcy podróżujący na groby bliskich wykazywali się cierpliwością, ostrożnością i kulturą jazdy.

Tegoroczna akcja „Znicz 2016 ” rozpoczęła się na drogach 28 października br i trwała do  2 listopada. Nad naszym bezpieczeństwem czuwało 205funkcjonariuszy różnych pionów, wspieranych przez żandarmerię wojskową i straż miejską. Szczególnie na drogach dojazdowych do miast i w okolicach cmentarzy widocznych było więcej patroli. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, policjanci wzywani byli do 12 kolizji drogowych, zatrzymali też 5pijanych kierowców. Byli to rowerzyści i kierowca seata ibizy.

Kierowcy, którzy podróżowali przez nasz powiat na cmentarze wykazali się cierpliwością, ostrożnością i kulturą jazdy. W ciągu sześciu dni trwania akcji „Znicz” do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zgłosiło się blisko 90 kierowców, którzy przed wyjazdem na groby bliskich chcieli skontrolować swój stan trzeźwości.

Na drogach powiatu stalowowolskiego wydarzyły się dwa wypadki drogowe, w których ranne zostały dwie osoby. Policjanci pracowali też na miejscu dziesięciu kolizji drogowych. Podczas akcji nie ujawniono nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego.

W niedzielę 30 października, w wypadku w Łysakowie ranny został 63-letni rowerzysta, a w poniedziałek w Stalowej Woli na ulicy Poniatowskiego ranna została 15-letnia piesza. Na drogach powiatu doszło również do 10 kolizji (o jedną więcej niż w roku ubiegłym). Policjanci nie ujawnili nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolowali ponad 500 kierowców, ujawnili 187 wykroczeń, w tym 16 przekroczeń prędkości. W akcje zaangażowane były wyjątkowe siły. Każdego dnia do służby w naszym regionie kierowanych było ponad 40 policjantów.

Źródło: Policja

Share.

Comments are closed.