Podziękują za plony – imprezy dożynkowe w regionie [zapowiedź][patronat TN]

0

STASZÓW. 19 sierpnia odbędzie się „Dzień Chleba – smaki naszych dziadków” czyli impreza plenerowa połączona z miejsko-gminnym świętem plonów.

Odbędzie się ona w Parku „Zalew nad Czarną” w Staszowie. Początek o godzinie 13.45. Wcześnie – o godz. 12 – w Sanktuarium Jana Pawła II odprawiona zostanie msza dziękczynna za plony. W programie organizatorzy przewidzieli konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, prezentację produktów zbożowych, degustację pieczywa i potraw regionalnych, pokaz starodawnych rzemiosł w formie wioski ludowej, stoiska z rękodziełem artystycznym, park zabaw dla dzieci oraz konkursy. Wydarzenie uświetnią koncerty Kapeli Estradowej „Ziemia Staszowska”, „Kapeli ze wsi Cisownik”, zespołu „Tęgie Chłopy”, Krzysztofa Piaseckiego oraz zespołu „Poparzeni Kawą Trzy”. Na zakończenie imprezy plenerowej odbędzie się dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Mega Band”. (rs)

PYSZNICA. W niedzielę, 19 sierpnia, Pysznica będzie gospodarzem Dożynek Powiatu Stalowowolskiego, które odbędą się na terenach Gminnego Centrum Sportowo-Rekreracyjnego.

Rozpocznie je o godz. 13 msza św. w kościele parafialnym. Oficjalny początek ceremonii – godz. 14:30, w programie, poza typowymi atrakcjami, kiermaszami, degustacjami, wystawami, wesołym miasteczkiem, itp., występy lokalnych i regionalnych zespołów folklorystycznych oraz dziecięcych (m.in. „Pyszniczanie”, „Jastkowianie”, „KiK”). Gwiazdą wieczoru będzie Andre, a do wieczornej zabawy zagra zespół „Masters”. (r)

TURSKO MAŁE KOLONIA (gm. Połaniec).

Dożynki, których głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Działaj z energią” odbędą się 19 sierpnia o godz. 17. Rozpocznie je msza święta, po której nastąpi prezentacja wieńców dożynkowych. Obejrzeć będzie można również pokaz ginących zawodów i prac wykonywanych dawniej w gospodarstwie rolnym. O 19 na scenie zagra gwiazda wieczoru – grupa „InoRos”. (rs)

ŁUBNICE. Gminne święto plonów odbędzie się 19 sierpnia na terenie placu rekreacyjnego. Początek dożynkowych uroczystości zaplanowano na godz. 17.

Poza konkursem na najładniejszy wieniec dożynkowy organizatorzy przewidzieli także liczne występy artystyczne. Na scenie wystąpią m.in.: Orkiestra Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka, zespół „Łubnicka Nuta”, a o 19 gwiazda wieczoru – grupa „Zbóje”. (rs)

 LIPNIK. Gminne dożynki rozpocznie 19 sierpnia o godz. 14 msza święta na placu przy amfiteatrze.

Po oficjalnej części dożynek, wystartuje blok artystyczny. Wystąpią formacje młodzieżowe działające przy Gminnym Ośrodku Kultury, a o godz. 17 zespół „Fantastic Boys”. Na 18 zaplanowany jest występ kabaretu „Truteń”. (rs)

WILCZYCE. XII Gminne Święto Plonów odbędzie się 19 sierpnia na stadionie.

Rozpocznie je o godz. 13.30 polowa msza święta. W artystycznej części dożynek wystąpią kolejno: kabaret „Czwarta Fala” (godz. 16), założyciel legendarnego zespołu „Milano” Bogdan Borowski (godz. 18.30) oraz formacja „Effect” (godz. 20.30). (rs)

ZAWICHOST. 19 sierpnia dożynki gminne rozpocznie o godz. 15.30 msza dziękczynna w kościele św. Jana Chrzciciela.

Część obrzędowa i artystyczna święta odbędą się na stadionie sportowym. W programie m.in. występy zespołów folklorystycznych i młodzieżowych z terenu gminy. (rs)

DURDY (gm. Baranów Sandomierski). Tegoroczne dożynki gminy Baranów odbędą się 19 sierpnia w Durdach. Rozpocznie je o godz. 13 msza święta w kościele parafialnym.

Oficjalna część uroczystości odbędzie się na placu przy Centrum Rekreacji. Podczas imprezy wręczone zostaną m.in. statuetki Anioł Dobroci i wyróżnienia Zasłużony dla Miasta i Gminy Baranów Sandomierski. Na scenie wystąpią miejscowe formacje sołeckie, a także kapela „Padwianie”. (rs)

ROZALIN (gm. Nowa Dęba). Święto plonów gminy Nowa Dęba odbędzie się 19 sierpnia w Rozalinie, na placu przy tamtejszym Domu Ludowym. Początek części oficjalnej zaplanowano na godz. 16.30.

Wcześniej, o godz. 15 odprawiona zostanie msza dziękczynna w kaplicy św. Rozalii. W trakcie imprezy rozstrzygnięty zostanie m.in. konkurs na najsmaczniejszy jabłecznik sołtysa. Będą także występy folklorystyczne i zabawa taneczna. (rs)

CHORZELÓW (gm. Mielec). Chorzelów będzie gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Mielec.

Tradycyjne święto, które odbędzie się w niedziele, 19 sierpnia, rozpocznie msza dziękczynna, która zostanie odprawiona o godz. 14.30 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. W artystycznej części dożynek zobaczyć będzie można m.in. widowisko obrzędowe pt. „Przynosimy chleb powszedni” w wykonaniu ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej Grupy Teatralnej. (rs)

BUKOWIEC (gm. Kolbuszowa). 19 lipca w Bukowcu odbędą się tegoroczne dożynki gminy Kolbuszowa. Rozpocznie je o godz. 14 msza święta w miejscowej kaplicy.

Część oficjalna święta odbywać się będzie na boisku przy Szkole Podstawowej. Jej start zaplanowany jest na godz. 15.15. (rs)

ULANÓW. 19 sierpnia na terenach rekreacyjno-sportowych „Błękitny San” odbędzie się święto plonów powiatu niżańskiego, połączone z jubileuszem rolników organizowanym w ramach 200-lecia diecezji sandomierskiej.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godz. 11. Część artystyczna dożynek startuje o godz. 15. Na scenie zaprezentują się kapele i zespoły ludowe reprezentujące poszczególne gminy powiatu. O 20.30 zagra gwiazda wieczoru – formacja „Golec uOrkiestra”. (rs)

Może zainteresują Cię również wpisy oznaczone podobnymi tagami:

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.