Pojemniki na jedzenie do lodówki – jakie wybrać?

0

Na co dzień w lodówce przechowujemy różne produkty spożywcze, zazwyczaj znajdują się w niej owoce, warzywa, nabiał, mięso itp., warto więc zadbać o to, by towary te pozostały przez odpowiedni czas świeże. Powietrze, które cyrkluje w urządzeniu może powodować, że produkty staną się suche i zbyt szybko stracą swój smak. Odpowiednie pojemniki kuchenne pozwolą tego uniknąć. Poza tym dobrze uporządkowana przestrzeń w lodówce pozwoli szybko i sprawnie poruszać się w kuchni podczas przyrządzania śniadania, obiadu lub kolacji. Jeśli każdy produkt będzie miał swoje miejsce, z zamkniętymi oczami będzie można sięgać po wybrane artykuły spożywcze. Odpowiednio zamknięte pojemniki na jedzenie przysłużą się również temu, że zapachy innych dań nie będą się przenikać, zwłaszcza jeśli w lodówce trzymamy sery pleśniowe lub inne intensywnie pachnące składniki. Poniżej znajduje się lista trzech bardzo użytecznych i popularnych pojemników od holenderskiej marki Mepal, których zakup warto rozważyć.

Praktyczny pojemnik od producenta z kolekcji Omnia

Składany pojemnik dwupoziomowy świetnie sprawdzi się do przechowywania w nim serów lub wędlin. Wysokiej jakości tworzywo sztuczne, z którego został wykonany jest całkowicie bezpieczne w kontakcie z żywnością, dzięki temu też nadaje się do mycia w zmywarce. Pojemnik na jedzenie posiada dwa poziomy o pojemności 500ml i 1200 ml, dodatkowo nie pochłania zapachów, więc bez problemu można trzymać w nim dwa różne produkty. Hermetycznie zamykana pokrywka pozwoli aby składniki znajdujące się wewnątrz dłużej zachowały walory smakowe. Kuchenny organizer z powodzeniem sprawdzi się do przechowywania suchych produktów w szafce.

Pojemnik na ser z linii Modula

Duży organizer o pojemności 2l świetnie nadaje się do przetrzymywania w nim całych kostek różnego rodzaju sera. Dzięki pofalowanej tacce produkty pozostaną na swoim miejscu podczas przestawiania pojemnika. Tacka przyda się także podczas rozmrażania, sprawi że niechciana woda będzie zbierała się w żłobieniach. Przezroczyste wieczko powoduje, że łatwo można sprawdzić co znajduje się w środku, nawet jeśli pojemnik będzie znajdował się w szufladzie. Dzięki dużej pojemności oraz szczelnej pokrywie pojemnik z powodzeniem może służyć jako lunchbox, w którym z pewnością zmieści się danie do zabrania ze sobą do szkoły lub pracy.

Nowoczesny i użyteczny pojemniki do lodówki

Z linii Modula pochodzi równie popularny organizer na żywność. Od poprzednika różni się pojemnością, jest mniejszy (500ml) oraz składa się nie z dwóch, a z trzech części. Przegródki w pojemniku ułożone są pionowo i doskonale sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju wędlin w plasterkach. Takie rozwiązanie pozwoli dobrze zorganizować przestrzeń w lodówce, a już z pewnością pozwoli zaoszczędzić w niej miejsca. Dno każdego poziomu zostało wyposażone w pofalowaną podkładkę, tym samym żywność na nich umieszczona pozostanie dłużej świeża. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, dzięki czemu odpowiedni poziom higieny w kuchni zostanie zachowany. Pojemniki do lodówki? Seria Modula na pewno da sobie radę!

Artykuł sponsorowany

Share.

Leave A Reply