Pół miliona złotych od Huty na walkę z koronawirusem

0

Huta Stalowa Wola dołączyła do grona firm wspomagających placówki medyczne przekazując na ich rzecz pół miliona złotych.

Środki finansowe zostaną spożytkowane na przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.  Huta Stalowa Wola przekazała łącznie pół miliona złotych na Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówki te służą nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale również całego regionu i są aktywnym elementem w walce z epidemią koronawirusa. Oprócz wsparcia finansowego, HSW S.A. razem z KGHM ZANAM przekaże do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli środki ochrony osobistej.

CZYTAJ TAKŻE:

– Sandomierzanie otrzymają maseczki ochronne
– Tarnobrzescy funkcjonariusze otrzymali przyłbice
– Już 6 pracowników szpitala z koronawirusem. 82 w kwarantannie

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii jako jeden z największych pracodawców w regionie nie możemy pozostać obojętni. Doceniamy wielkie zaangażowanie służb działających na pierwszym froncie walki z epidemią i chcemy tę walkę wspierać. Jako firma odpowiedzialna społecznie przekazujemy na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt, w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji – powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Share.

Comments are closed.