Policja i strażacy poszukiwali zaginionej 51-letniej kobiety - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Policja i strażacy poszukiwali zaginionej 51-letniej kobiety

0

W nocy funkcjonariusze opatowskiej komendy odnaleźli kobietę, której zaginięcie zgłosili członkowie rodziny. 51-latka opuściła miejsce zamieszkania już po zapadnięciu zmroku. Z relacji rodziny wynikało, że może mieć problem z orientacją w terenie.  

Dyżurny opatowskiej komendy we wtorek około godziny 19 otrzymał informację, że 51-letnia mieszkanka gminy Tarłów kilka godzin wcześniej, pod wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego, wyszła z domu, a najbliżsi nie mają z nią żadnego kontaktu. W dodatku obawiają się o nią, ponieważ kobieta boryka się z zanikami pamięci. W trybie alarmowym do służby stawili się  policjanci Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, a ich profesjonalne działania wspierane przez funkcjonariuszy Państwowej i Ochotniej Straży Pożarnej doprowadziły do odnalezienia kobiety na terenie użytków rolnych. Wychłodzona 51-latka w stanie nie zagrażającym życiu została przekazana załodze pogotowia ratunkowego.

Zobacz także:
Zgon w Cyganach. Na miejscu pracuje policja i prokurator

Policja przypminaL każdy może skorzystać z bezpłatnej pomocy dla osób w kryzysie, w depresji, z myślami samobójczymi. Poniżej przedstawiamy numery telefonów, które dostępne są dla każdego, kto znajdzie się w sytuacji obniżonego nastroju. W wielu podanych miejscach dyżurują psycholodzy i inni specjaliści, którzy są w stanie pomóc w wyjściu z kryzysu lub przekierować do odpowiednich miejsc pomocowych. Poza konkretną pomocą ważna jest też zwykła, przyjazna rozmowa z kimś zaufanym. Nawet w najgorszym kryzysie nie jesteś sam(a).

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

800 70 2222 – Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym
116 111 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
800 121212 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
800 108 108 – Wsparcie dla osób po stracie bliskich
800 111 123 – Tumbo Pomaga – pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie
22 484 88 01 – Antydepresyjny Telefon Zaufania.
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.