Policja zatrzymała 59-latka podejrzanego o podpalenie domu mieszkalnego. Grozi mu długie więzienie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Policja zatrzymała 59-latka podejrzanego o podpalenie domu mieszkalnego. Grozi mu długie więzienie [zdjęcia]

1
1 z 3

Policjanci Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Ożarowie zatrzymali  59 – letniego mieszkańca gminy Wojciechowice, podejrzanego o to, że w nocy ze środy na czwartek podpalił budynek mieszkalny w Kunicach.

Zgłoszenie o pożarze domu wpłynęło do dyżurnego opatowskiej komendy ok. godz. 23. – Zadzwonił przypadkowy podróżny, który akurat w tym czasie przemieszczał się drogą krajową nr 74 i zauważył ogień wydobywający się z okien budynku – mówi Katarzyna Czesna-Wójcik, oficer prasowy opatowskiej policji. Interweniujący mundurowi ustalili do kogo ta nieruchomość należy. Na szczęście okazało się, że 65 – letni właściciel przebywa w palcówce pomocowej i w chwili zdarzenia nie było go w domu.

W skutek pożaru zniszczeniu uległy trzy pomieszczenia wraz z wyposażeniem. W toku podjętych czynności ożarowscy kryminalni wytypowali i zatrzymali 59 – letniego mieszkańca gminy Wojciechowice mogącego mieć związek z tym przestępstwem. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten włamał się do domu w poszukiwaniu cennych przedmiotów, jednak z powodu panującej ciemności nie udało mu się znaleźć żadnych wartościowych rzeczy. Chcąc zatrzeć ślady włamania postanowił podpalić dom, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Opatowie postanowił aresztować 59- latka na okres 3 miesięcy.  

Fot. Policja Opatów

1 z 3

Jeden komentarz

  1. właściciel przebywa w palcówce pomocowej

    Ja swojej zonie w latach młodości robiłem palcóweczkę…pomocową :-). Szczytowanie miała niesamowite.