Policjanci będą kontrolować noszenie maseczek - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Policjanci będą kontrolować noszenie maseczek

6

W związku ze wzrostem liczby zakażeń COVID-19, w najbliższy weekend funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole przestrzegania przepisów epidemicznych na terenie powiatu tarnobrzeskiego. Dotyczy to m.in. sklepów i  pojazdów komunikacji zbiorowej.

“Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców to wspólna sprawa nas wszystkich, a ochrona zdrowia jest sprawą nadrzędną” – czytamy w policyjnym komunikacie. Jednocześnie policja apeluje o współpracę, odpowiedzialność i stosowanie się do wprowadzonych zaleceń.

– Maseczki ochronne, to po szczepieniach kolejny element chroniący przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niestety, coraz więcej osób zapomina, że należy je nosić w pomieszczeniach zamkniętych. Dotyczy to m.in. sklepów. Dlatego zapowiadamy  działania prewencyjno-kontrolne, których celem będzie sprawdzenie, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy oraz obostrzenia. Wzmożonych działań należy spodziewać się w najbliższy weekend. Mundurowi będą prowadzić kontrole min. w pojazdach komunikacji zbiorowej i obiektach handlowych – informuje podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona, rzecznik prasowa komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu.

 

Zobacz także: 
– Tarnobrzeg. Zdarzenie osobówki z Tirem pod marketem Kaufland [zdjęcia]


Za lekceważące podejście do kwestii zasłaniania ust i nosa grozi mandat w wysokości do 500 złotych. W przypadkach rażących naruszeń, policjanci będą informować sanepid, który, w drodze postępowania administracyjnego, może nałożyć karę do 30 tysięcy złotych. Jak przypomina policja, osoby objęte kwarantanną powinny bezwzględnie pozostać w domach, stosując się do decyzji służb sanitarnych.

Udostępnij

6 komentarzy

  1. Dzisiaj w szpitalu widziałem może z ośmiu chłopa bez masek, szli po korytarzu. Sprawiali wrażenie, że się znają, szli w grupie całym korytarzem, tam gdzie wykonuje się badania..

  2. Znów major Henryk Kapeć wraz komitetem obsługi brony okręg Łosiek zatrudniony w sramdomierskiej komendzie będzie robił rekonstrukcje tego co jego tatuś w ormo? Wezwania na ko-mendę będzie wysyłać niepiśmienna Grażyna Bielak

  3. Jakiś oszołom poszedł do gazety, że ludzie nie noszą masek i się zaczną kontrole. Od 4 m-cy nie nosimy masek i nikt nie zachorował!!! Po za tym niech noszą NIEZASZCZEPIENI!!!

    • Po za tym…zaszczepieni tak samo zarażają jak niezaszczepieni więc idąc tokiem twojego rozumowania zwolenniczko segregacji…logika umyka…

      • Nikomu nic nie przetłumaczy, Joli też nie. Po prostu nie trafiła na zakażonego i się jej udaje.