Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie seniorów

0

Jak ustrzec się przed oszustami, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

O tym i wielu innych tematach, związanych z bezpieczeństwem, rozmawiali ze stalowowolskimi policjantami seniorzy ze Stalowej Woli. Spotkanie miało miejsce wczoraj w Domu Dziennego Pobytu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Spotkanie z seniorami

Policjanci z zespołu do spraw profilaktyki społecznej oraz stalowowolski dzielnicowy spotkali się wczoraj z seniorami z naszego miasta. Spotkanie miało miejsce w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Tematem rozmów było szeroko rozumiane bezpieczeństwo seniorów.

W trakcie dyskusji policjanci informowali seniorów o tym,  jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” czy “na policjanta”. Informowali także, co zrobić, żeby nie dać się okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach lub spotkaniach przygotowywanych przez nieuczciwych sprzedawców. Policjanci zwracali uwagę na to, jak zachować się w kontaktach z osobami próbującymi nieuczciwie zachęcić nas do zmiany usługodawcy na przykład energii elektrycznej lub abonamentu telefonicznego.

Policjanci mówili również o zasadach poruszania się po drogach. Seniorów zachęcano między innymi do korzystania z elementów odblaskowych. Dzięki nim piesi i podróżujący jednośladami są lepiej widoczni na drodze, dzięki czemu łatwiej jest im uniknąć niebezpiecznych zdarzeń.

Źródło policja.

Podziel się:

Komentarze są wyłączone.