Policjanci szkolili żołnierzy WOT [zdjęcia]

0
Showing 1 of 3

W niedzielę na niżańskich błoniach nad rzeką San, żołnierze Batalionu Obrony Terytorialnej pod okiem niżańskich policjantów brali udział w szkoleniu w zakresie zarządzania kryzysowego, ratowania życia ludzkiego oraz poszukiwania osób. Szkolenie składało się z części teoretycznej i praktycznej, podczas której mundurowi wspólnie szlifowali nabyte umiejętności.

W ramach porozumienia zawartego pomiędzy Komendantem Głównym Policji, a Dowódcą Wojsk Obrony Terytorialnej, niżańscy policjanci przeprowadzili szkolenie teoretyczno-praktyczne z żołnierzami Batalionu Obrony Terytorialnej z Niska. Porozumienie miało na celu wyznaczenie płaszczyzny współpracy pomiędzy jednostkami Policji, a żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej w sytuacjach wspólnych działań kryzysowych oraz organizację szkoleń prowadzonych przez funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze w trakcie zajęć poruszali tematy związane ze wspólnymi działaniami w obliczu przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, czy w trakcie udzielania pomocy Policji w poszukiwaniach osób zaginionych. Przedstawione zostały również ogólne zasady użycia środków przymusu bezpośredniego, a w szczególności siły fizycznej w postaci chwytów transportowych i obezwładniających.

Zobacz także:
– Kolizje drogowe, sporo pijany kierowców – bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu tarnobrzeskiego

– Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez policjanta na urlopie. Wcześniej próbował uciekać
– Liroy w Tarnobrzegu. Spotkał się z prezydentem miasta

Przeważająca część szkolenia była przeznaczona na praktyczne ćwiczenia, w trakcie których mundurowi próbowali swoich sił, wykorzystując środek przymusu bezpośredniego jakim jest siła fizyczna.

Źródło/Fot. KPP Nisko

Showing 1 of 3
Share.

Leave A Reply