reklama
Policjanci uratowali pijanych mężczyzn przed wychłodzeniem - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Policjanci uratowali pijanych mężczyzn przed wychłodzeniem

0

W miniony weekend, niżańscy funkcjonariusze dwukrotnie interweniowali w związku z nietrzeźwymi mężczyznami znajdującymi się w sytuacji zagrażającej życiu. Dzięki pomocy mieszkańców 44 i 59-latek zostali uratowani przed wychłodzeniem.

W piątek wieczorem, policjanci z Niska otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej kobiety, dotyczące mężczyzny leżącego za przystankiem na ul. Rzeszowskiej. Na zewnątrz panowały niskie temperatury. Mężczyzna był przytomny i oddychał, lecz nie było z nim kontaktu. 44-latek został przewieziony do szpitala.

Dwie godziny później, mundurowi odbywający patrol w Zarzeczu (gm. Nisko), zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec Zarzecza. Mężczyzna został oddany pod opiekę rodzinie.

Zobacz także: 
– Nieletni chłopcy próbowali włamać się do paczkomatów. Uszkodzili skrytki

„Dzięki sygnałom od mieszkańców, pomoc przyszła na czas. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby policjanci pomogli uchronić zdrowie, bądź życie osób chorych, nieporadnych lub tych, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu” – czytamy na stronie policji.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.