Policjanci z Nowej Dęby złapali wandali, którzy kopali i szarpali mienie publiczne [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 30 listopada
kondolencje
reklama

Policjanci z Nowej Dęby złapali wandali, którzy kopali i szarpali mienie publiczne [zdjęcia]

2
1 z 4

Dzięki skutecznej pracy policjantów z Nowej Dęby, odpowiedzialności karnej nie uniknie trzech wandali. Kopiąc i szarpiąc za obudowę, zniszczyli skrzynki elektryczne oraz wiatę śmietnikową. Straty oszacowano na blisko 4 tysiące złotych. Mężczyźni w wieku 17 i 28 lat usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia, akt oskarżenia przeciwko nim trafił do sądu. Przed sądem rodzinnym będzie odpowiadał też 16-latek.

Policjanci z komisariatu w Nowej Dębie zakończyli postępowanie w sprawie niszczenia mienia. Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 17 i 28 lat. Natomiast sprawą nieletniego sprawcy czynu karalnego zajmie się sąd rodzinny.

Zdarzenie miało miejsce w nocy 21 lipca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Doszło tam do zniszczenia dwóch skrzynek elektrycznych zasilających wiaty rekreacyjne oraz śmietnika.

Policjanci prowadzący czynności procesowe ustalili, że sprawcy poprzez wyłamanie i pogięcie elementów konstrukcyjnych, uszkodzili zarówno skrzynki, jak i wiatę śmietnika, powodując straty na łączną kwotę bliską 4 tys. złotych. Tego wandalizmu dopuścili się młodzi mężczyźni, którzy przechodząc przez tereny rekreacyjne, kopali w znajdujące się w pobliżu rzeczy i odrywali elementy ze skrzynek elektrycznych.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzn. Są nimi trzej mieszkańcy Nowej Dęby w wieku 16, 17 i 28 lat. Zostali oni przesłuchani i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. 17 i 28-latek usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Starszy z mężczyzn był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Sprawą 16-letniego sprawcy zajmie się sąd rodzinny. Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło: KMP Tarnobrzeg

1 z 4
Udostępnij

2 komentarze