Policjanci zapobiegli ustawce przed meczem w Sandomierzu

1

Świętokrzyscy policjanci interweniowali na drodze krajowej 77. Dwie grupy kibiców próbowało skonfrontować się przed meczem piłki nożnej, który odbył się w Sandomierzu. Dzięki czujności i zdecydowanym działaniom stróżów prawa, do zdarzenia nie doszło.

Cała sytuacja miła swój początek pół godziny przed rozpoczęciem meczu. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Kielcach prowadzący kolumnę kibiców z Ostrowca Świętokrzyskiego na mecz w Sandomierzu, na drodze krajowej nr 77 zauważyli, że z przeciwnego kierunku jedzie kolumna samochodów na kieleckich numerach rejestracyjnych. W samochodach znajdowały się osoby ubrane w żółte barwy klubowe. W pewnym momencie w miejscowość Różki pod Sandomierzem, obie kolumny zatrzymały się. Zarówno z jednej jak i z drugiej strony wyszło dwóch mężczyzn nawołujących swoich kompanów do konfrontacji. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów ostudziła jednak zapał innych. Na widok stróżów prawa oraz użytego ręcznego miotacza gazu wobec jednego z mężczyzn, pozostali kibice postanowili zostać w samochodach. Policjanci wylegitymowali ich. Ośmiu kibiców zostało ukaranych mandatami. W jednym z kontrolowanych busów, policjanci znaleźli rękawice, kominiarki oraz ochraniacze na szczękę.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. 22 –letni mieszkaniec powiatu kieleckiego oraz 21- letni mężczyzna z Ostrowca Świętokrzyskiego odpowiedzą za próbę udziału w tzw. „ustawce” za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. KT

Źródło: KWP w Kielcach

Podziel się:

1 komentarz