Policjanci "złapali" czterech pijanych rowerzystów. Rekordziści mieli ponad 3 promile alkoholu - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Policjanci „złapali” czterech pijanych rowerzystów. Rekordziści mieli ponad 3 promile alkoholu

3

Pomimo bardzo wysokich mandatów karnych jakie przewiduje obowiązujący od 1 stycznia  taryfikator, w dalszym ciągu nie brakuje uczestników ruchu drogowego, którzy łamią prawo. We wtorek policjanci z niżańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej czterech pijanych kierujących rowerami.

O tym jak surowe mogą być konsekwencję niestosowania się do przepisów, przekonali się we wtorek mieszkańcy powiatu niżańskiego, którzy kierowali jednośladami będąc pod wpływem alkoholu.

We wtorek przed południem w Nisku, policjanci zauważyli jadącego rowerem mężczyznę, który nagle zjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 39-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia. Za swoje zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Kolejnych dwóch rowerzystów zostało zatrzymanych po południu tego samego dnia. Patrol ruchu drogowego zatrzymał 65-letniego mieszkańca Racławic, którego badanie alkomatem wskazało wynik ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Podobny wynik, bo blisko 2 promile alkoholu w organizmie wykazało badanie u 35-latka w miejscowości Jeżowe. Obydwaj mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 2,5 tys. złotych.

Natomiast u 58-letniego mieszkańca Huciska, który również kierował rowerem, badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 58-latek został doprowadzony do wytrzeźwienia. Teraz będzie za swoje zachowanie odpowiadał przed sądem.

Źródło: KPP Nisko

 

3 komentarze

  1. Brawo policja, odrazu człowiek się bezpieczniejszy czuje. Nie ma to jak polować na chłopków na wsiach jeżdżących po piwie na rowerze. A tam gdzie was naprawdę potrzeba próżno was szukać.

    • Pijany rowerzysta może się zatoczyć na jezdni i może na niego najechać samochód. Trzeba zapobiegać wszelakim takim zjawiskom. Dobrze poczynili, ze zatrzymali, sprawdzili ile maja na liczniku alkomatu. Takich trzeba z dróg eliminować.
      Za kare powinna być prócz grzywny konfiskata roweru, prace porządkowe na rzecz gmin.

      • Pijany pieszy też może się zatoczyć i wpaść pod samochód. Pieszych też należy kontrolować alkomatem?! Ty chodzi o wpływy do budżetu a nie o bezpieczeństwo, każdy kto myśli inaczej jest ignorantem.

Zostaw odpowiedź