Policjanci znaleźli papierosy warte 22 tysiące złotych!

0

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali  w Sandomierzu 41-letnią mieszkankę Ostrowca Świętokrzyskiego. W pomieszczeniu gospodarczym oraz pojazdach należących do kobiety zabezpieczono łącznie 1326 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Może jej grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Świętokrzyscy policjanci od pewnego czasu podejrzewali, że jedna z mieszkanek Ostrowca Świętokrzyskiego, może trudnić się nielegalnym obrotem wyrobów tytoniowych. W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego, a także pojazdów należących do niej, śledczy ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1326 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci udaremnili tym samym wprowadzenie na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych, które mogły narazić budżet państwa na straty w wysokości blisko 22 000 złotych. Teraz funkcjonariusze ustalają w jaki sposób zatrzymana weszła w posiadanie nielegalnego towaru.

41 –latka za trudnienie się nielegalnym procederem odpowie przed sądem. Ustawodawca za ten czyn przewidział do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło i foto: Policja / KWP Kielce

IMAG0184

Share.

Comments are closed.