Politechnika Rzeszowska znów została operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli [zdjęcia]

0
1 z 9

W poniedziałek 4 stycznia prezydent Lucjusz Nadbereżny podpisał umowę z dr hab. inż. Piotrem Koszelnikiem na utrzymanie wraz z wyposażeniem naukowo-badawczego Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli. Wedle dokumentu, operatorem laboratorium została ponownie Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza. Umowa obowiązywać będzie do 2024 roku. 

W poniedziałek, 4 stycznia, podpisana została umowa dotycząca zarządzania Laboratorium Międzyuczelnianym w Stalowej Woli przez Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza. Włodarz miasta, prezydent Lucjusz Nadbereżny spotkał się w tym celu z rektorem Politechniki Rzeszowskiej, dr hab. inż. Piotr Koszelnikiem.

Podczas spotkania prezydent podkreślał wagę współpracy pomiędzy laboratorium a rzeszowską uczelnią traktując ją jednocześnie jako jedną z silnych stron Stalowej Woli pod względem gospodarczym i naukowym. – To Laboratorium ma kluczowe znaczenie dla tego, aby przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić projekty rozwojowe z wykorzystaniem grantów, środków europejskich mogli korzystać z wiedzy i kompetencji uczelni wyższych, jaką jest u nas Politechnika Rzeszowska – powiedział prezydent Stalowej Woli, jednocześnie dziękując za dotychczasowe działania w obrębie stalowowolskiego wydziału i zakup nowego asortymentu.

Zobacz także:
– Więcej zgonów niż urodzeń. Sandomierski USC podsumowuje miniony rok
– Stalowa Wola. Miastu grozi widmo katastrofy demograficznej?
– Ile mieszkańców ma Tarnobrzeg? Jak dużo powstało firm? Rok 2020 w liczbach

Sprzęt m.in. do wirtualnego spawania i inne elementy, które się tutaj pojawiły najlepiej świadczą o tym, jak świetnie wyposażony jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli. Myśląc o dobrej przyszłości warto wybrać do studiowania Stalową Wolę i perspektywę wykorzystania praktycznie zdobytej wiedzy w naszej strefie przemysłowej – mówił Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

W nawiązaniu do zawartej umowy, rzeszowska uczelnia ma za zadanie utrzymywanie aparatury badawczej, urządzeń laboratoryjnych, zobowiązana jest do prowadzenia prac rozwojowych i badawczych na podstawie przekazanej jej do zarządzania infrastruktury. Politechnika Rzeszowska ma również za zadanie na bieżąco raportować swoje działania za pomocą analiz, list, zestawień i sprawozdań. Uczelnia będzie również inicjatorem i partnerem projektów badawczo-rozwojowych, które realizowane będą z partnerami przemysłowymi i jednostkami naukowymi.

Również politechnika odpowiedzialna jest za dostawę koniecznych do właściwego funkcjonowania prądu, energii cieplnej, gazów technicznych, sprężonego powietrza, dostawę materiałów eksploatacyjnych do aparatury badawczej i urządzeń laboratoryjnych, jak i obsługę księgową, utrzymanie czystości i ochronę mienia.

Jest mi bardzo miło, że w imieniu Politechniki Rzeszowskiej mogłem podpisać porozumienie dotyczące tego, iż Politechnika będzie operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego. Ten dzisiejszy dzień, jest szczególny, ponieważ kontynuujemy i rozwijamy wieloletnią współpracę, ale niejako mamy nowe otwarcie. Wychodzimy do przedsiębiorców, do lokalnego biznesu z ofertą badawczą i to jest oferta, na podstawie której biznes, miasto i Politechnika Rzeszowska mogą zbudować coś lepszego z pozytywnymi efektami gospodarczymi – dodał od siebie dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Politechnika Rzeszowska znów została operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli – 9 zdjęć

1 z 9

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zostaw komentarz!x
()
x