Polscy i amerykańscy żołnierze ćwiczą natarcie i taktykę w Radomyślu i Nowej Dębie [zdjęcia[wideo] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Polscy i amerykańscy żołnierze ćwiczą natarcie i taktykę w Radomyślu i Nowej Dębie [zdjęcia[wideo]

0
1 z 7

W naszym regionie trwają bardzo intensywne ćwiczenia wojskowe. Razem szkolą się żołnierze z Polski i USA – z 18 Dywizji Zmechanizowanej, najsilniejszego polskiego związku taktycznego na wschodzie kraju i z 82 Dywizji Powietrznodesantowej US Army. Ćwiczenia odbywają się m.in. w Nowej Dębie i Radomyślu nad Sanem.

W Radomyślu nad Sanem oddziały 18 Dywizji, wraz z amerykańskimi spadochroniarzami, ćwiczyły natarcie połączone z pokonaniem przeszkody wodnej bronionej przez przeciwnika. W ćwiczeniach wzięły udział m.in. czołgi Leopard będące na wyposażeniu Wojska Polskiego.

Intensywne szkolenie ogniowe i zajęcia z taktyki prowadzone są też na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Tu również współdziałają ze sobą oddziały 18 Dywizji Zmechanizowanej (w tym 1 Warszawska Brygada Pancerna) i amerykańscy spadochroniarze z 82nd Airborne Division – jednej z najbardziej znanych amerykańskich jednostek bojowych, słynnych „All American”.

Fot./wideo: Materiały 18 Dywizji Zmechanizowanej i 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

1 z 7

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.