reklama
Polsko-tureckie warsztaty łucznictwa wschodniego odbyły się w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
sobota, 20 sierpnia
reklama

Polsko-tureckie warsztaty łucznictwa wschodniego odbyły się w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie [zdjęcia]

1
1 z 5

Z inicjatywy Grupy Rekonstrukcyjnej „Nieczuja” prowadzonej przez Wojciecha Kasaka, jedynego w bliskiej i dalekiej okolicy twórcy tarcz wschodu, przy współpracy ze Stowarzyszeniem ESTEKA, w stadninie pod Tarnobrzegiem odbyły się międzynarodowe warsztaty łucznictwa wschodniego. 

W sobotę, 27 listopada, w stadninie Stowarzyszenia ESTEKA, mieszczącej się w Tarnobrzegu-Mokrzyszowie, odbyły się międzynarodowe warsztaty łucznictwa wschodniego. Pod okiem Wojciecha Kasaka, pasjonata strzelania i twórcy kałkanów, pięcioro uczestników zajęć pochodzących z Turcji i Ukrainy, uzbrojonych w łuki, strzały i tarcze orientu, stworzone przez prowadzącego, uczyło się strzelać do specjalnie ustawionego na snopach słomy celu.

Warsztaty poprzedzone zostały gościną w rodzinnym domu W. Kasaka i oglądaniem jego prywatnych eksponatów, a także ucztą przy tureckiej kawie, przygotowanej przez uczestniczkę warsztatów i słodkościach przygotowanych przez gospodarza. Nie obeszło się także bez ciekawych rozmów na temat kultury, filozofii i religii.

Zobacz także: 
– Pchli Targ w Tarnobrzegu znów przyciągnął tłumy ludzi [zdjęcia]

Zorganizowaliśmy warsztaty łucznictwa wschodniego, aby zainteresować ludzi różnych narodowości i pasjonatów historii udziałem w „Turnieju o Złoty Kałkan”, który odbędzie się w lecie przyszłego roku na terenach zielonych obok Jandury – mówi Wojciech Kasak, organizator warsztatów i turnieju. Jak dodaje prowadzący, zarazem organizator turnieju, kolejne zajęcia ze strzelania z kałkanem do celu, odbędą się na Podlasiu, u Towarzyszy z Podlaskiej Chorągwi Pancernej.

Po zajęciach strzeleckich, wszyscy uczniowie wraz z prowadzącym zasiedli do stołu w Izbie Szlachty Zaściankowej, która mieści się w Karczmie Jandura w gminie Gorzyce. Tam organizator przedstawił zebrane herby oraz portrety swoich przodków, wywodzących się ze szlachty, które powieszone zostały na ścianach restauracji.

1 z 5

Jeden komentarz